CARSON JONES ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

W wieku niespełna 28 lat Amerykanin Carson Jones (35-10-3, 25 KO) postanowił zakończyć bokserską karierę. - To dla mnie smutny dzień. Miałem swoje wzloty i upadki, ale teraz koniec z tym wszystkim - oświadczył zawodnik z Oklahomy.

Jones rozpoczął przygodę z zawodowym boksem w 2004 roku. Właściwie od początku wygrane przeplatał porażkami, ale dał się poznać jako wojownik, który nikomu łatwo nie oddawał pola.

Największą sławę zdobył w końcowej fazie kariery – w 2012 roku był bliski sprawienia niespodzianki i zwyciężenia niepokonanego Kella Brooka. Sędziowie wskazali wygraną boksującego u siebie Brytyjczyka, co spora część obserwatorów uznała za domowe sędziowanie. W związku z kontrowersjami rok później doszło do rewanżu, w którym Brook wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. I tym razem jednak Jones czuł się pokrzywdzony, krytykując sędziego ringowego za przerwanie walki.

Rewanż z Brookiem był ostatnią walką, jaką stoczył Jones. Jeszcze niedawno planował wrócić na ring tego lata, ale zamiast tego zawiesił rękawice na kołku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.