FLOYD ODKRYŁ KARTY - MEKSYKANIE ZDOMINUJĄ WRZEŚNIOWĄ GALĘ

Redakcja, ESPN

2014-08-15

Znamy już pełną kartę walk na galę Mayweather vs Maidana II, do której dojdzie 13 września w MGM Grand w Las Vegas. Aż pięciu spośród ośmiu zawodników, którzy wystąpią na PPV, to Meksykanie.

Nie jest to oczywiście przypadek, a biznesowa zagrywka Mayweathera i jego współpracowników – gali towarzyszyć będą obchody związane z rocznicą uzyskania przez Meksyk niepodległości. I tak w co-main event wystąpi niepokonany mistrz WBC w wadze super koguciej, pochodzący z Huetamo Leo Santa Cruz (27-0-1, 15 KO). Jego rywalem będzie miało znany, ale również boksujący pod meksykańską flagą Manuel Roman (17-2-3, 6 KO).

- To będzie mój drugi występ na gali Mayweathera, zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma większej sceny. Mój przeciwnik jest twardy, będzie gotowy i na pewno spróbuje odebrać mi tytuł. Nie ma nic do stracenia, a wszystko do zyskania. To ja jednak opuszczę ring z uniesioną ręką – powiedział obrońca tytułu.

W innym pojedynku czempion IBF w wadze lekkiej Miguel Vazquez (34-3, 13 KO) zmierzy się z Mickey Beyem (20-1-1, 10 KO) – pięściarzem promowanym przez głównego bohatera wieczoru i jednocześnie ostatnim po Mayweatherze i Maidanie zawodniku spoza Meksyku na PPV.

- Bardzo cieszę się z występu na tej gali. Czas wziąć się do roboty. Zamierzam być w życiowej formie i zrobić dobre show. Szanuję Beya, ale udowodnię, że jestem jednym z najlepszych lekkich na świecie – odgraża się Vazquez.

Część gali transmitowana przez Showtime w płatnym systemie obejmie też starcie Alfredo Angulo (22-4, 18 KO) z Jamesem De la Rosą (22-2, 13 KO). Zakontraktowany na dziesięć rund pojedynek zostanie rozegrany w umownym limicie 162 funtów.

W piątej z potwierdzonych walk były czempion dwóch kategorii wagowych, bardzo doświadczony Humberto Soto (64-8-2, 35 KO) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Johnem Moliną (27-4, 22 KO). Showtime pokaże tę potyczkę w ramach zapowiadającego główną część gali programu "Countdown Live".