IGOR JAKUBOWSKI: DOBRE PRZETARCIE PRZED PÓŁFINAŁEM

Przedwczoraj Igor Jakubowski wygrał swoją drugą walkę podczas trwających w Sofii Mistrzostw Unii Europejskiej, zapewniając sobie przynajmniej brązowy medal w rywalizacji wagi ciężkiej. Lidera naszej reprezentacji zapytaliśmy o opinię na temat potyczki z wysokim Stefanem Nikolicem, którego Igor pokonał (30:27, 28:29, 29:27) stosunkiem głosów dwa do jednego.

- W walce z Austriakiem na pewno miałem słabszy dzień niż w pierwszej z Węgrem. To jednak nie mistrzostwa Polski i każdy pojedynek kosztuje podwójną utratę sił. Bolały mnie już trochę ręce, bo Węgier był naprawdę silny. Pierwsza runda rozpoczęła się od pressingu tak samo z mojej jak i Austriaka strony. Przede wszystkim wymiana lewych prostych, przeplatana jakimiś seriami. Wysoki przeciwnik nie bił co prawda mocno, ale miał długie "dzidy", a to deprymuje i rozbija trochę koncepcję walki. Wszystko miałem pod kontrolą i zrobiłem więcej zrywów. Moim zdaniem rundę wygrałem i tak też się czułem schodząc do narożnika. Druga odsłona trochę bardziej rwana. Nie przyjmowałem mocnych ciosów, wyprzedzałem go i biłem wyraźniej. W trzecim starciu rozluźniłem się, bo wiedziałem doskonale, że prowadzę i boksowałem trochę bardziej ekonomicznie. Była to z pewnością trudniejsza walka niż pierwsza w turnieju, ale potrzebna przed półfinałem - powiedział nam aktualny mistrz Polski kategorii do 91 kilogramów, niestety nasz jedynak w strefie medalowej.

Przypomnijmy, że w piątkowym półfinale Jakubowski w pierwszej serii (od 14:00) zmierzy się z Viktorem Lalimovem z Mołdawii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: OutLaw
Data: 14-08-2014 13:57:59 
Jedziesz Igor.
Czekam na coś więcej niż brąz, mocno trzymam kciuki.
 Autor komentarza: boks1974
Data: 14-08-2014 14:01:28 
Mamy WIELKIIIIIII SUKCESSSSSSSSS jeden medal na Turniejuuu ooo Przepraszammmmmm na Mistrzostwach... Dno Dno Dno Ale Górski i Świta ma się Dobrze....:--) Dobrze że na Bokser Org. nie ma Cenzury....:--))))) Można Kulturalnie Opisywać :--)
 Autor komentarza: boks1974
Data: 14-08-2014 16:08:14 
Miejmy nadzieje że Igor zdobędzie Złoto!!!!!! Chłopak Zrobił Swoje Czas na PZB...Wysoka nagroda...Stypendium ....... ale znając Jakubowski Dostanie Dyplom Uścisk PREZESAAA Górskieeegoo.. i Ma Być Dumnyyyy :--))))) No iii Zdjęcia Powitalne z OKĘCIA ,,,,:--)))))))))Szkoda Zawodników..Ciężka Praca ....ZA Dyplom .........
 Autor komentarza: Rydz
Data: 14-08-2014 18:47:27 
Tak, właśnie kulturalnie nazwałeś medal zawodnika dnem... Nie krzycz i wyłącz capslocka
Igor, dajesz!!
 Autor komentarza: boks1974
Data: 14-08-2014 19:24:21 
Rydz Medal Igora nie nazwałem DNEM..... ale Wynik Reszty Ekipy... Pozdrawiam......
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 14-08-2014 20:33:12 
A trener Korniłow wszystkim wmawia, że będzie trenerem w Rafako Hussars Poland...
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 14-08-2014 20:43:55 
kornilow niech sobie ,gorskiemu i nowakowi kupi bilety na Bialoruś i razem tam będą sie z pewnością b.dobrze czuli!Nie wyobrażam sobie aby ten gościu dalej "trenował' kadre i kogokolwiek w Polsce!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.