MUE: PORAŻKA SZWEDOWICZA

Niewątpliwie na naszym podwórku największa i najbardziej zażarta rywalizacja panuje w wadze średniej. Podczas trwających Mistrzostw Unii Europejskiej w Sofii nasz kraj reprezentował Arkadiusz Szwedowicz, który przed momentem stoczył potyczkę z Gochą Baduraszwilim - niestety przegraną.

Niższy rywal z niebieskiego narożnika od pierwszego gongu parł do przodu, starając się zniwelować różnicę warunków fizycznych. Polak ładnie chodził na nogach, stopował go lewym prostym i szukał prawego haka pod lewy łokieć. W drugiej odsłonie Gruzin niczym czołg parł nieustannie do przodu, lecz czynił to chaotycznie. Szwedowicz natomiast będąc zamknięty w narożniku wystrzelił ładnym prawym podbródkowym, a z lewego łuku brwiowego rywala pociekła krew. Niestety nasz rodak opadł chyba z sił w ostatnich trzech minutach. Baduraszwili również wydawał się zmęczony, ale ciągle wywierał presję i dwukrotnie trafił mocno obszernym prawym sierpowym.

Po ostatnim gongu dwaj sędziowie wskazali na Gruzina 28:29, a trzeci zupełnie niezrozumiale wysoko 27:30. Tak więc bilans naszych chłopaków w Sofii to na razie 2-3.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: awel
Data: 11-08-2014 15:36:13 
taaaak a mialy byc medale olimpijskie itd itp niech dalej dobor do kadry bedzie prowadzony tak jak jest
 Autor komentarza: basu00
Data: 11-08-2014 16:29:22 
szkoda...
 Autor komentarza: keane
Data: 11-08-2014 18:51:17 
Trzeba była wziąć kogoś z Najlepszych (Jabłoński, Gardzielik), a tak no cóż...
 Autor komentarza: ARAS1234
Data: 11-08-2014 21:30:30 
Zgadzam się z kolegą powyżej. Arkadiuszowi źle nie życzę. Ale ta pierwsza przegrana walka pasuje do sytuacji perfekcyjnie. Jak można było się spodziewać efektów skoro on już na naszym podwórku przegrywał z dwoma zawodnikami. Z jednym na pewno z drugim powinien przegrać. Plus trener kadry teraz bd miał szanse "zabłysnąć" i WSZYSTKO o czym mówiliśmy niestety pewnie się spełni ;)

Polski boks jest tak głęboko w dupie jak nigdy przedtem. A dzięki pewnym ludziom wchodzi jeszcze głębiej ;)
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 11-08-2014 22:51:37 
Dla przypomnienia Hubert Migaczew został zwolniony za brak medalu na większej imprezie. Teraz kolejny zawodnik padł kondycyjnie .... poczekamy na kolejne walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.