POWIETKIN KONTRA TAKAM W PAŹDZIERNIKU W MOSKWIE!

Alexey Sukachev, Boxingscene

2014-08-05

Aleksander Powietkin (27-1, 19 KO) po związaniu się kontraktem z Andriejem Riabińskim nie schodzi poniżej wysokiego poziomu. Najpierw w wielkim stylu zastopował Manuela Charra, a 24 października w Moskwie ma zmierzyć się z niezwykle groźnym Carlosem Takamem (30-1-1, 23 KO).

Co prawda jeszcze wszystko nie jest dopięte na ostatni guzik, ale obie strony doszły wstępnie do porozumienia. Stawką tej konfrontacji będzie wakujący pas WBC Silver, co oznacza iż lepszy z tej dwójki zrobi duży krok w kierunku walki mistrzowskiej federacji WBC w przyszłym roku.

Warto przy okazji wspomnieć, że Kameruńczyk zamieszkały we Francji w ostatnim czasie wygrywał przed czasem z Fransem Bothą, Michaelem Grantem czy Gbenga Oloukunem, lecz prawdziwą eksplozję przeżył w tym roku. Najpierw zremisował z faworyzowanym Mike'em Perezem, podczas gdy większość ekspertów widziało jego przewagę, a na początku czerwca wysoko wypunktował niewygodnego i unikanego Tony'ego Thompsona. Szykuje się więc świetny spektakl bez wyraźnego faworyta.