Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-03

 CENDROWSKI CHĘTNY NA WALKĘ Z KOSTECKIM, WILCZEWSKIM BĄDŹ PROKSĄ

Troszkę już zapomniany Mariusz Cendrowski (23-4-2, 8 KO) chciałby znów wystąpić podczas gali Polsat Boxing Night i rzuca nawet trzy nazwiska potencjalnych rywali. To Dawid Kostecki (39-1, 25 KO), Piotr Wilczewski (31-3, 10 KO) oraz Grzegorz Proksa (29-3, 21 KO). Ale nie wyklucza też podjęcia wyzwania od każdego innego zawodnika w przedziale wagi od średniej do półciężkiej.
KOWALIOW I HOPKINS JUŻ PO SŁOWIE

W momencie gdy Max Kellerman przepytywał Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO) po kolejnym znakomitym występie w jego wykonaniu, podszedł do nich Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO), champion organizacji IBF i WBA wagi półciężkiej. Panowie mają unifikować trzy pasy na początku listopada, więc było o czym pogadać.TYGODNIK BOKSERSKI: NOCNY PORTIER

Zanim pojawią się kolejne odcinki ''Wizytówek'', ''Tygodnik bokserski'' przedstawia fragment reportażu o meczu polskiej drużyny z Kubańczykami. W przyszłym tygodniu będziecie mogli przeczytać pierwszą część tej długiej opowieści.
CHAVES ZDYSKWALIFIKOWANY, ZAWIEDZIONY RIOS ZWYCIĘŻA

Nie tego oczekiwali kibice. Walka pomiędzy Brandonem Riosem (32-2-1, 23 KO) a Diego Chavesem (23-2, 19 KO) zakończyła się dyskwalifikacją w dziewiątej rundzie i przez pewien czas nikt poza sędzią Viciem Drakulichem nie wiedział nawet, czym Argentyńczyk zasłużył sobie na taką karę. Do czasu przerwania pojedynek był bardzo wyrównany i żaden z zawodników nie mógł być pewny zwycięstwa.


VARGAS WYGRYWA Z POMOCĄ SĘDZIÓW

Jessie Vargas (25-0, 9 KO) będzie bardzo trudny do pokonania. Nie dlatego, że prezentuje w ringu tak wysoki poziom. Po prostu wszystkie wyrównane walki sędziowie punktują na jego korzyść. Najlepszy przykład mieliśmy na gali Cosmopolitan w Las Vegas, gdzie mistrz świata WBA regular w wadze junior półśredniej stoczył zacięty pojedynek z Antonem Nowikowem (29-1, 10 KO), lecz po ostatnim gongu wszyscy trzej sędziowie wskazali bardzo wyraźną wygraną miejscowego zawodnika.