Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-27

 
GOŁOWKIN OTWARTY NA WALKĘ Z COTTO

Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO) zapytany tuż po walce, w której znokautował Daniela Geale'a (30-3, 16 KO) z kim chciałby zmierzyć się w kolejnym pojedynku stwierdził, że bardzo chętnie zunifikowałby pasy w wadze średniej, zaczynając od starcia z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO), niedawnym zdobywcą tytułu WBC.


SZYBKA ROBOTA AFOLABIEGO

Po dziewięciomiesięcznej przerwie Ola Afolabi (21-3-4, 10 KO) powrócił do Madison Square Garden, gdzie boksował ostatnio z naszym Łukaszem Janikiem i był to powrót bardzo efektowny, choć z przeciętnym rywalem. "Kryptonite" przez prawie trzy rundy systematycznie rozbijał Anthony Caputo Smitha (15-4, 10 KO), rzucając go po drodze dwa razy na deski, zanim walka została przerwana.


JENNINGS: NIEWAŻNY STYL, LICZY SIĘ ZWYCIĘSTWO

Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO) podkreslał po zwycięstwie nad Danielem Geale'em wagę wygrywania przed czasem i tworzenia bokserskiego show. W zupełnie innym tonie wypowiadał się inny bohater gali w Nowym Jorku, Bryant Jennings (19-0, 10 KO), który po dwunastu sennych rundach zwyciężył Mike'a Pereza (20-1-1, 12 KO).


JENNINGS NIEJEDNOGŁOŚNIE POKONAŁ PEREZA

W zakończonym przed chwilą pojedynku mającym status eliminatora do walki o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej niedawny pogromca Artura Szpilki niepokonany Bryant Jennings (19-0, 10 KO) wypunktował Mike'a Pereza (20-1-1, 12 KO) i został oficjalnym pretendentem dla zwycięzcy konfrontacji Stiverne-Wilder.
JENNINGS vs PEREZ: STATYSTYKI Z WALKI

Bryant Jennings (19-0, 10 KO) pokonał w nocy Mike'a Pereza (20-1-1, 12 KO) i zdobył prawo do walki o pas WBC w wadze ciężkiej. Statystyki z pojedynku z Kubańczykiem potwierdzają nieznaczną przewagę Amerykanina, który trafiał częściej i na większej skuteczności.


PROKSA: WRACAM ZA TRZY MIESIĄCE

Nieaktywny od ponad roku były mistrz Europy wagi średniej Grzegorz Proksa (29-3, 21 KO), komentujący dziś w telewizji Canal+ Sport galę z Nowego Jorku, zapowiedział swój powrót na ring na przełomie października i listopada, już z nowym promotorem.


SKANDALICZNY WERDYKT W WALCE HAMMER Z MATHIS

Wielkim skandalem zakończyła się wczorajsza walka o kobiece mistrzostwo świata WBO wagi junior średniej, pomiędzy aktualną mistrzynią kategorii średniej, Niemką Christiną Hammer (18-0, 8 KO) i byłą mistrzynią dwóch kategorii wagowych Francuzką Anne Sophie Mathis (27-4, 23 KO). Niemka została znokautowana poprawnym ciosem, który sędzia zaliczył jednak jako nieprzepisowy i... zdyskwalifikował jej rywalkę.


WIDEO. GOŁOWKIN DEMOLUJE GEALE'A

Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO) był zdecydowanym faworytem walki wieczoru na gali w nowojorskiej MSG i po raz kolejny potwierdził, że jest niekwestionowanym liderem kategorii średniej, nokautując już w trzeciej rundzie Daniela Geale'a (30-3, 16 KO).
TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).SHAW: NIE WIDZIAŁEM LEPSZEGO ŚREDNIEGO

Promotor Daniela Geale'a (30-3, 16 KO) Gary Shaw jest pod ogromnym wrażeniem tego, co zrobił w nocy z jego podopiecznym Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO). Kazach na rozprawienie się z byłym mistrzem świata potrzebował niespełna trzech rund. Zdaniem Shaw trudno będzie znaleźć kogoś, kto postawiłby 32-latkowi większy opór.