Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-26

 


GOŁOWKIN, GEALE, JENNINGS I PEREZ W OBIEKTYWIE HBO

Już tylko kilkanaście godzin pozostało do gali w Madison Square Garden, na której zobaczymy w akcji m.in. Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) i Daniela Geale'a (31-2, 16 KO) oraz Bryanta Jenningsa (18-0, 10 KO) i Mike'a Pereza (20-0-1, 12 KO). Na rozgrzewkę przed emocjonującymi pojedynkami proponujemy kilka krótkich filmów produkcji HBO, z programem "Road to Golovkin/Geale" na czele. Pozostałe filmy w rozwinięciu.
ZWYCIĘSKI JONES JR. SCHODZI Z RINGU ZE ŚPIEWEM

Choć Roy Jones Jr. (58-8, 41 KO) swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą i trudno poważnie traktować jego kolejne występy, trzeba odnotować, że dziś na ringu w Rydze nie miał żadnych problemów z bardzo przeciętnym i dla większości kibiców boksu zupełnie anonimowym Courtneyem Fry (18-6, 6 KO). Stawką pojedynku był podrzędny pas WBU w wadze junior ciężkiej.WASZYM ZDANIEM: GALA W MSG

Za kilka godzin w nowojorskiej Madison Square Garden rozpocznie się ciekawie obsadzona gala, w której w walce wieczoru Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO) będzie bronił swoich pasów WBA oraz IBO w wadze średniej, mając za rywala Daniela Geale, natomiast wcześniej emocje na pewno podgrzeje Mike Perez (20-0-1, 12 KO), boksujący z pogromcą Artura Szpilki, niepokonanym Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO). Ten temat jest dla Was drodzy Czytelnicy.CHAMBERS RÓWNIEŻ SIĘ WYCOFAŁ

Tak jak Tyson Fury, Eddie Chambers (39-4, 21 KO) nie wystąpi na dzisiejszej gali w Manchesterze. Amerykański ciężki nie chce boksować pod nieobecność swojego trenera Petera Fury'ego, który wraz z Tysonem udał się do szpitala, aby być znajdującym się w ciężkim stanie wujku zawodnika.
PÓŁFINAŁY MME W ASYŻU - POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

W dzisiejszych półfinałach V Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu nasze reprezentantki ze starszej grupy wiekowej (17-18 lat) boksowały ze zmiennym szczęściem. Swoje walki wygrały utytułowana Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Wiktoria Sądej (48 kg), zapewniając sobie co najmniej srebrne medale i szanse na złoto w jutrzejszych finałach. Natomiast z brązowymi krążkami swój udział w mistrzostwach zakończyły Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg).
ADAM BOOTH: MIKE PEREZ WRĘCZ STWORZONY DO TEGO BY WALCZYĆ

- Kiedy tylko do mnie przyszedł, poprosiłem o kilka zmian, a on dał mi wszystko co chciałem. Mike ma po prostu wszystko co potrzebne w boksie - zachwala swojego nowego podopiecznego Adam Booth, który od czterech miesięcy współpracuje z Mike'em Perezem (20-0-1, 12 KO). Kreowany przez niektórych na przyszłego mistrza wagi ciężkiej Kubańczyk dziś w nocy zmierzy się z Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO).GRAD MEDALI MŁODYCH POLEK NA ME W ASYŻU

Polski boks kobiecy zawsze był mocny, ale teraz staje się europejską potęgą. Podopieczne trenera naszej reprezentacji Tomasza Różańskiego zawojowały trwające właśnie w Asyżu V Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Aż dziewięć naszych reprezentantek weszło do strefy medalowej, w tym pięć znalazło się już w finałach!

MECZ POLSKA vs ŁOTWA: NORBERT BORZĘCKI - EDGAR GORZENIEWSKI

Kolejna walka meczu Polska vs Łotwa: Norbert Borzęcki (Champion Nowy Dwór Mazowiecki) i Edgar Gorzeniewski (Łotwa). Mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2013 roku - tam także w ringu sędziował mu Sławomir Milczarek - reprezentujący godny naśladowania międzynarodowy poziom Zapraszamy do obejrzenia także tego pojedynku (materiał w rozwinięciu) i porównanie umiejętności dobrze rokującego Norberta, który w meczu międzynarodowym pokazał swoją wyższość dodając kolejne punkty dla naszego kraju.