TEORIE SPISKOWE TYSONA FURY'EGO

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2014-07-25

Tyson Fury (22-0, 16 KO) "rozszyfrował" całe zamieszanie wokół kontuzji Derecka Chisory (20-4, 13 KO) i zastąpienie go Aleksandrem Ustinowem (29-1, 21 KO). Mało tego, w "spisek" może być zamieszany sam Władimir Kliczko (62-3, 52 KO), mistrz świata wszechwag według federacji WBA, WBO i IBF.

Przypomnijmy, iż kilka dni przed zaplanowanym rewanżem Chisora złamał rękę na ostatnim sparingu z Ustinowem i właśnie ten białoruski olbrzym wskoczył w jego miejsce. Jaką teorię na ten temat ma Tyson?

- A może było tak, że Ustinow cały czas przygotowywał się na starcie ze mną i pod moim kątem? Nie wiem do końca co dzieje się za kulisami. Chisora mógł nie chcieć ze mną się spotkać, a jedynie użyć mojego nazwiska by sprzedać bilety. Być może próbuje pobić mnie, używając do tego właśnie Ustinowa? Może sparował z nim do samego końca, by przygotować go na mnie - uważa Fury, dodając też wątek "przestraszonego" Kliczki.

- Zamieszany w to wszystko może być również sam Kliczko, który nie chce ze mną walczyć i unika mnie jak może - dodał angielski wieżowiec.