TRENER GOŁOWKINA: CHAVEZ BYŁBY PRAWDZIWYM TESTEM

Redakcja, Informacja własna

2014-07-25

Trener Giennadij Gołowkina (29-0, 26 KO) Abel Sanchez otwarcie przyznaje, że nie spodziewa się, aby Kazach miał problemy w walce z Danielem Geale'em (30-2, 16 KO). Ceniony szkoleniowiec myśli już nawet o kolejnych rywalach swojego podopiecznego. Numerem jeden na jego liście życzeń jest Julio Cesar Chavrez Jr (48-1-1, 32 KO).

Kilka tygodni Meksykanin był anonsowany jako lipcowy przeciwnik „GGG”, lecz zawirowania promotorskie sprawiły, że zrezygnował z tej walki. Sanchez liczy jednak, że jeszcze do niej dojdzie.

- Ich style są gwarancją świetnego pojedynku. Do tego Chavez jest wystarczająco duży, by dać nam dłuższą walkę. Ma bardzo twardą szczękę, tak samo jak ojciec, to prawdziwy twardziel, a przy tym puncher. Potrafi przyjąć cios i sądzę, że wytrzymałby przynajmniej dziewięć rund, może nawet dwanaście. Taki pojedynek pokazałby wartość Giennadija. Do tej pory nikt go nie przetestował. Może zrobi to Geale, ale wątpię. On jest po prostu za mały – stwierdził trener.

Sanchez podkreśla, że starcie z Chavezem nie tylko dostarczyłoby kibicom wielu emocji, ale i ukazało Gołowkina w pełnej krasie. 

- Od dawna proszę Toma o taką walkę, w której Giennadij mógłby pokazać to, co pokazuje na sali treningowej. On jest tak dobry, że czasami, gdy walka jest łatwa, skupia się na sprawdzonych metodach, nie próbuje niczego nowego, nie jest kreatywny. Oczekuję od niego więcej – przyznał.

Transmisję z pojedynku Gołowkin vs Geale przeprowadzi Canal+ Sport HD. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 2:30.