PEREZ: NIC NIE WIEM O JENNINGSIE

Redakcja, ESPN

2014-07-25

Mike Perez (20-0-1, 12 KO), który w nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku stanie do walki z Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO), przyznał, że nie analizował stylu swojego przeciwnika.

- Nic nie wiem o Jenningsie. Nie widziałem żadnej jego walki. Za to odpowiedzialny jest trener, on przekazuje mi informacje na podstawie tego, co zobaczył. Wiem tylko tyle, że jestem od Jenningsa bardziej doświadczony, lepiej wyszkolony i w zasadzie w każdym aspekcie mam przewagę – stwierdził Kubańczyk.

Dla mieszkającego w Irlandii zawodnika walka z Jenningsem będzie drugą od czasu tragicznego starcia z Magomiedem Abdusałamowem, którego kosztowało Rosjanina mnóstwo zdrowia. Ślad – głównie psychiczny – zostawiło ono także na Perezie.

- Nie myślę o tym, chciałbym to wymazać z pamięci. Nie zrobiłem tego umyślnie, to coś, co się po prostu stało. Przyznaję, że w ostatniej walce wywarło to na mnie mały wpływ. Dziękuję Bogu, że Magomed obudził się ze śpiączki. Teraz chcę się cieszyć własnym życie, muszę dbać o rodzinę. Nie chcę, żeby sytuacja z walki z Magomedem kiedykolwiek się powtórzyła. Mam to już jednak za sobą. Muszę walczyć – powiedział.

Walczyć będzie Kubańczyk już za kilkadziesiąt godzin. Jeżeli wygra z pogromcą Artura Szpilki, zyska prawo do walki o pas WBC w wadze ciężkiej.

- Jestem bardzo zmotywowany, aby zostać mistrzem. To piękna sprawa. Najpierw jednak muszę pokonać Jenningsa. Nie mam wątpliwości, że tego dokonam. Może nawet przez nokaut, ale to nie zależy tylko ode mnie. Skupiam się na tym, żeby wygrać. Jeżeli nokaut nadejdzie, to świetnie. Nie mogę tego przewidzieć. Jestem gotowy na dwanaście rund – zapewnił.