HOPKINS: WYGRANA NAD KOWALIOWEM ROZWIAŁABY WĄTPLIWOŚCI

Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO) coraz poważniej myśli o konfrontacji z Siergiejem Kowaliowem (24-0-1, 22 KO). 49-letni "Kosmita" twierdzi, że ewentualne zwycięstwo nad Rosjaninem będzie cenniejsze od pokonania Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO), który do niedawna zajmował pierwsze miejsce na jego liście życzeń.

- Pojedynek ze Stevensonem wciąż wchodzi w grę. Mogę wybrać pomiędzy nimi, rozmawiałem na ten temat z ludźmi z mojego sztabu. Powiedziałem im, że większość kibiców uważa, że Stevenson nie chce walczyć z Kowaliowem. Gdybym więc pokonał Kowaliowa, rozwiałbym wszystkie wątpliwości. Rosjanie bardzo by się ucieszyli na takie starcie, moi kibice również. To byłaby historyczna walka, musiałbym być w szczytowej formie, jak zawsze zresztą, aby wygrać i dołożyć kolejny epokowy moment do mojej kariery – powiedział najstarszy mistrz w dziejach boksu.

Hopkins podkreśla jednak, że chętnie wejdzie do ringu i z Kowaliowem, i ze Stevensonem. Gdyby pokonał obu, miałby na koncie wszystkie cztery najważniejsze pasy mistrzowskie, tak jak przed wieloma laty w wadze średniej.

- To nie będzie łatwe, ale nic w moim życiu nie było łatwe – stwierdził.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: clyde22
Data: 12-07-2014 12:12:23 
Cale gadanie Hopkinsa o unifikacji z Kowaliewem sprowadzilbym do zdania "Al, be my manager, show me the money" Bernard swietnie wie, ze Haymon torpeduje wszelkie mozliwe duze walki na konkurencyjnym HBO i podkupuje zawodnikow. Liczy ze wreszcie rusza powazne negocjacje ze Stevensonem albo chociaz, ze dostanie solidna oferte kontraktowa od Ala. Szanse na Hopkins kontra Kowaliew na HBO sa cieniutkie..."Obcy" jest gotowy rzucic Golden Boy na kazde skinienie Haymona i po prostu sie targuje...
 Autor komentarza: CELko
Data: 12-07-2014 12:37:30 
To też jednak w dalszym ciągu ma szanse na zdobycie wszystkich tytułów w tym wieku!.Nikt nie wiem jak wypadnie Kowaliow przy takim rutyniarzu tak samo Stevenson(ten chyba przegrałby na punkty po zneutralizowaniu jego zalet).
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 12-07-2014 12:38:21 
clyde22


Słusznie zauważyłeś,że to targowanie się,ja tez tak myślę. Hopkins nie ma raczej kontraktu,więc teoretycznie jest wolny.;) Jak będzie chciał to może walczyć z kim chce i gdzie chce,byleby się kasa zgadzała.Bernard ma dużo do powiedzenia w gbp,więc raczej wolno mu wszystko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.