Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-03

 


O POWRÓT DO WIELKIEJ GRY

Najbliższy weekend w sporcie będzie skoncentrowany na finałowych rozstrzygnięciach piłkarskiego mundialu, dlatego też trudno się dziwić, że boks schodzi na dalszy plan. Jednak nikt, kto regularnie śledzi to, co dzieje się w bokserskim świecie, nie będzie mógł przejść obojętnie obok gali rozgrywanej na stadionie w czeczeńskim Groznym.
CANELO: ZOSTANĘ W JUNIOR ŚREDNIEJ PRZEZ CAŁĄ KARIERĘ

Były mistrz świata WBC i WBA Super w wadze junior średniej Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) nie lekceważy Erislandy Lary (19-1-2, 12 KO) i nie zapowiada wielkiego triumfu, ale zapewnia wszystkich kibiców, że zrobi wszystko, by pokonać groźnego rywala i udowodnić, że rozwinął się od czasu lekcji boksu zebranej z rąk Floyda Mayweathera (46-0, 26 KO).
DIBB WYGRYWA W NOWYM LIMICIE

Michael Farenas (39-4-4, 31 KO) pokonał dziś w nocy niezwyciężonego dotąd Marka Davisa (18-1, 5 KO), zapewniając sobie tym samym wkrótce walkę o miano oficjalnego challengera do tronu federacji IBF kategorii super piórkowej.
SHANNON BRIGGS: MOJE ŻYCIE JEST NICZYM FILM

Shannon Briggs (55-6-1, 48 KO) w poprzedni weekend zanotował czwarte zwycięstwo w przeciągu dwóch i pół miesiąca, ale przede wszystkim wygrał po raz pierwszy na punkty od blisko siedemnastu lat, gdy w sławnej potyczce wypunktował George'a Foremana. Ostatni amerykański mistrz świata wagi ciężkiej nie ustaje w zaczepkach w stronę Władimira Kliczki (62-3, 52 KO), posiadacza trzech z czterech najważniejszych pasów.
BROOK vs PORTER OSTATECZNIE 16 SIERPNIA

Najpierw poinformował o tym Eddie Hearn, a kilka godzin później wszystko potwierdzili przedstawiciele federacji IBF. Tak oto wyczekiwana walka Kella Brooka (32-0, 22 KO) z zasiadającym na tronie wagi półśredniej Shawnem Porterem (24-0-1, 15 KO) dojdzie do skutku 16 sierpnia.