FRITZ SDUNEK POPROWADZI ARSLANA W WALCE Z HERNANDEZEM

Redakcja, Informacja prasowa

2014-07-03

Firat Arslan (34-7-2, 21 KO) 16 sierpnia na ringu w Erfurcie prawdopodobnie po raz ostatni w razie niepowodzenia przystąpi do wielkiej walki. Tego dnia zaatakuje Yoana Pablo Hernandeza (28-1, 14 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej według federacji IBF.

Doświadczony, twardy, ale już blisko 44-letni niemiecki pięściarz robi więc wszystko by przygotować się jak najlepiej na świetnego Kubańczyka. W tym celu zaprosił do współpracy wybitnego szkoleniowca, jakim bez wątpienia jest Fritz Sdunek. Dawny trener Darka Michalczewskiego, braci Kliczko czy Felixa Sturma ma mu pomóc w zbudowaniu jak najlepszej formy.

- To moje ostatnie podejście i szansa na pas mistrza świata, dlatego chcę wykorzystać wszystkie najlepsze i dostępne mi środki. Wraz z Fritzem w narożniku moje szanse na pokonanie Hernandeza na pewno się zwiększają - powiedział Arslan.

Co ciekawe po drugiej stronie, w narożniku Hernandeza, stanie inna legenda niemieckiej "trenerki", równie sławny i szanowany Ulli Wegner. Będzie to więc konfrontacja dwóch świetnych zawodników, ale również ich opiekunów.