GŁOWACKI WYPUNKTOWAŁ ABDOULA

Po siedmiu miesiącach przerwy spowodowanej kłopotami zdrowotnymi udanie na ringu w Rzeszowie powrócił przed momentem sklasyfikowany na pierwszym miejscu w rankingu federacji WBO kategorii cruiser Krzysztof Głowacki (22-0, 14 KO).

Rywalem "Główki" - już po raz drugi w karierze, był jeden z najbardziej znanych journeymanów światowego boksu, Ismail Abdoul (54-29-2, 20 KO). To z góry narzuciło pewien scenariusz, czyli atakujący Polak i świetnie broniący się, bardzo twardy Belg, próbujący sporadycznie odpowiadać. Krzysiek atakował, choć trochę zbyt w jednostajnym tempie, zaś Abdoul robił to z czego słynie - szczelna garda, niezła praca nóg, a nawet jak już coś przeszło, to wszystko amortyzowała betonowa szczęka.

Głowacki najlepszą akcję przeprowadził w siódmym starciu, uderzając kombinacją prawy hak na korpus-krótki lewy sierp na górę. Ale Ismail przyjął to bez zmrużenia oka. Po ostatnim gongu nie mogło być wątpliwości. Sędziowie punktowali 80:72, 79:74 i 80:74 - wszyscy na korzyść naszego rodaka.

- Z łokciem wszystko w porządku, nic nie bolało, więc to znaczy, że jest znakomicie zoperowany. Abdoul zaboksował zachowawczo i ciężko było go trafić. Ale już wcześniej mówiłem, że nie złapałem jeszcze jakiejś wyśmienitej formy i to wszystko wyszło w ringu. Mój rywal mało się otwierał, wyszło jak wyszło, lecz jak na przetarcie to nawet dla mnie dobrze. Chciałem sobie spokojnie poboksować i utrwalić pewne sprawy techniczne - skomentował tuż po zejściu z ringu Głowacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Szymonides22222
Data: 29-06-2014 00:13:59 
ass
 Autor komentarza: Whisper
Data: 29-06-2014 00:22:57 
Przykro mówić ale Główka to kolejny "pykacz" bez charakteru i agresji ringowej, który w 1 poważnej walce zostanie ośmieszony.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 29-06-2014 00:31:05 
Whisper
Zgadza się.Zostanie ośmieszony i zweryfikowany jak Wawrzyk.
Wszystkie walki toczył z kelnerami(stąd taki rekord).Nawet Romana Krecika ma na rozkładzie . Większość walk sędziował Leszek Jankowiak.
Skąd my to znamy?
Ja żadnej jego walki nie oglądałem bo szkoda czasu.
 Autor komentarza: slayer85
Data: 29-06-2014 04:01:08 
@szymonides
Popisałeś się erudycją...
 Autor komentarza: otke
Data: 29-06-2014 09:14:26 
ja walki oglądałem, potwierdzam że jego miejsce w rankingu to paranoja a panowie z WBO chyba dają w nosa..
Nie wiedziałem że Ismail jeszcze walczy
 Autor komentarza: paxo
Data: 29-06-2014 09:59:26 
Zwycięstwo punktowe nad bumem ,który ma prawie 30 porażek to świadczy o tym,że z kolejnego prospekta nic absolutnie nie będzie takiego rywala to powinien do 2 rundy zmasakrować niestety polskie podwórko się kończy na Włodarczyku tylko wyjazd do USA może coś dać naszym chłopakom tutaj w Polsce wyżej ch... a nie podskoczą
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-06-2014 11:39:43 
paxo zgadzam się ja powiem więcej że Po Włodarczyku mimo porażki z Kalengą Masternak potem Janik i Glowacki podobny poziom racja.
Afolabi wypyka bez problemy Glowackiego jak nie znokałtuje.
Janik haotyczny coś tam prubuję ale żaden kandydat na Mistrza!
 Autor komentarza: CELko
Data: 29-06-2014 11:56:21 
Paxo zerowa wiedza, Abdoul tylko raz przegral przed czasem z Włodarczykiem mimo że mierzył się z bardzo dobrymi zawodnikami i to nie tylko w cruiser ale i z ciężkiej.
 Autor komentarza: paxo
Data: 29-06-2014 14:19:31 
Celko Moja wiedza jest na tyle wystarczająca,żeby podtrzymać to co wyżej napisałem. Równie dobrze Darek Snarski też jest legendą boksu skoro "przegrał tylko ok. 30" pojedynków więc weź chłopie zastanów się co wygadujesz a potem komentuj. Absolutnie nie ma tu perspektyw dla młodych bokserów w Polsce jest mizerny poziom i taki bedzie przez długie lata. Mam nadzieję,że Szymański zostanie w USA na dłużej to moze z niego chociaż będzie przyzwoity bokser. A doskonałym przykładem na poparcie mojej tezy jest dzisiaejsza postawa w ringu Fonfary,który wyjechał było nie było Adamka który tez wyjechał i osiągnięć też mu nikt nie odbierze. Liczą się wyniki sportowe nie oprawa gal i kłapiący dziobami średniacy jak Szpila, Masternak, Janik itp. twory
 Autor komentarza: otke
Data: 29-06-2014 14:24:48 
Celko ty chodząca encyklopedio widziałeś chociaż walkę Diablo vs Ismail? to był taki nokaut jak wygrana na ptk. Włodara z Mayfieldem..
Ismail był w nokdaunie ale zaraz wrócił do pozycji i był absolutnie gotowy do walki, ale cóż sędziowie nie śpią i chętnie pomogą Krzyśkowi..
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 29-06-2014 22:44:08 
Głowacki na tle Kołodzieja czy Masternaka (obecnie) prezentuje się nieźle
niestety,w walce z Hukiciem na którą niby czekają go nie widzę
raczej sztab Głowackiego liczy na zwakowanie pasa przez Bośniaka

pytanie czy z kim?

z Afolabim ?z Drozdem?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.