Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-27

 


PORTER vs BROOK 6 WRZEŚNIA?

Walka o pas IBF w wadze półśredniej pomiędzy Shawnem Porterem (24-0-1, 15 KO) a Kellem Brookiem (32-0, 22 KO) odbędzie się 6 września. Taką informację portalowi worldboxingnews.net przekazały władze federacji.

HOLYFIELD O GRYZIENIU, SUAREZIE I TYSONIE

W sobotę minie siedemnaście lat od czasu słynnej walki rewanżowej Evandera Holyfielda z Mike'em Tysonem, w której "Żelazny" odgryzł rywalowi kawałek ucha. Rocznica zbiegła się w czasie z wybrykiem Luisa Suareza, zawieszonego przez FIFA za ugryzienie Giorgio Chielliniego.DE LA HOYA POZWAŁ SCHAEFERA

Oscar De La Hoya nie zamierza pozwolić Richardowi Schaeferowi ot tak opuścić Golden Boy Promotions. Szef grupy złożył przeciwko byłemu już dyrektorowi wykonawczemu pozew w sądzie arbitrażowym. "Złoty Chłopiec" domaga się 50 milionów dolarów odszkodowania.


MARES: ZOBACZYCIE MĄDRZEJSZEGO ZAWODNIKA

Abner Mares (26-1-1, 14 KO) szykuje się do powrotu na ring po pierwszej porażce w karierze. Były mistrz trzech kategorii wagowych zmierzy się 12 lipca w Las Vegas z Jonathanem Oquendo (24-3, 16 KO). Jak mówi, w ringu zaprezentuje znacznie lepszy, inteligentniejszy boks od tego, który widzieliśmy w ostatnich walkach.


HAYE: WALKA Z FURYM TYLKO WTEDY, GDY POKONA KLICZKĘ

Do pojedynku Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO) z Davidem Haye'em (26-2, 24 KO) już dwukrotnie były robione podchody, ale w obu przypadkach "Hayemaker" wycofywał się z racji kontuzji. Jego młodszy rodak wylał na niego wiadro pomyj, dlatego szykujący się powoli do powrotu były mistrz świata wszechwag nie chce nawet póki co myśleć o tej walce.HOLYFIELD OSTATECZNIE MÓWI DOŚĆ

Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO), najbardziej utytułowany zawodnik wagi ciężkiej w historii, na dobre zawiesił rękawice na kołku. Co prawda podobną deklarację złożył już kilka miesięcy wcześniej, lecz zostawiał sobie furtkę na starcie z Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO), aktualnym królem wszechwag. Teraz odpuścił sobie kompletnie.


GAMBOA I CRAWFORD W LIMICIE

Zarówno broniący tytułu mistrza świata kategorii lekkiej federacji WBO Terence Crawford (23-0, 16 KO) jak i pretendujący do niego Yuriorkis Gamboa (23-0, 16 KO) osiągnęli wymagany limit na dobę przed potyczką w Omaha.NOWY OKRĘGOWY ZWIĄZEK NA KONGRESIE PZB

Prezes PZB Zbigniew Górski zaprosił na Kongres Sprawozdawczy świeżo zawiązany Okręgowy Związek Boksu Olimpijskiego Warszawy i Mazowsza. OZBOWiM powstał w pozytywnej atmosferze poparcia klubów z całego województwa, samych trenerów, działaczy i zasłużonych zawodników m.in. Pawła Skrzecza i Stanisława Łakomca. Przychylnie przyjęto i przegłosowano kandydaturę - Hieronima Piotrowskiego przyjmującego z cała odpowiedzialnością i świadomością stanowisko pierwszego prezesa Okręgu.