Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-26

 


CHISORA O FURYM: ZETNĘ GO NICZYM DRZEWO

Na Wyspach zapominają już powoli o mega walce Froch vs Groves, nieudanym Mundialu, Wimbledon też zaraz się skończy i oczy angielskich kibiców zwrócą się w stronę rewanżowej potyczki na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Fury (22-0, 16 KO) a Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO). Atmosferę podgrzewa też coraz mocniej "Del Boy" pałający żądzą rewanżu za punktową porażkę sprzed trzech lat.


KHAN OCENIA SWOJE SZANSE Z PACQUIAO NA 50-50

Przez lata byli kolegami z sali treningowej i podobno przyjaciółmi poza nią. Kiedy Amir Khan (29-3, 19 KO) obarczył Freddie'ego Roacha winą za swoje porażki i opuścił Wild Card Gym, jego stosunki z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO) uległy ochłodzeniu. Teraz brytyjski gwiazdor chce walczyć z Filipińczykiem i uważa, że może sobie dać radę.


LARA: ALVAREZ JEST ZESR...Y

Walki Saula Alvareza (43-1-1, 31 KO) z Erislandy Larą (19-1-2, 12 KO) na samym szczycie kategorii junior średniej nie trzeba specjalnie reklamować, lecz pomiędzy zawodnikami jest sporo złej krwi i swoimi wypowiedziami dodatkowo podgrzewają jeszcze atmosferę.


COTTO: JEST WE MNIE JESZCZE DUŻO BOKSU

Podczas uroczystej ceremonii w San Juan Miguel Cotto (39-4, 32 KO) został oficjalnie nagrodzony przez federację WBC pasem mistrza wagi średniej, wywalczonym na początku czerwca w starciu z Sergio Martinezem. Odbierając tytuł 33-letni pięściarz przyznał, że wygrana nad "Maravillą" dodała mu skrzydeł, które mają go ponieść do kolejnych sukcesów.


WSB: DRAFT 10 WRZEŚNIA

Podobnie jak w hokejowej NHL czy koszykarskiej NBA, również w zawodowej lidze World Series of Boxing odbędzie się draft. Poszczególne drużyny, w tym Rafako Hussars Poland, będą wybierać zagranicznych zawodników w dniu 10 września 2014 roku.


FOTKI DNIA: WACH SPARUJE Z CHISORĄ

Dziesięć dni temu informowaliśmy Was o tym, że Mariusz Wach (27-1, 15 KO) sparuje z aktualnym mistrzem Europy wszechwag - Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO), który przygotowuje się do rewanżu z Tysonem Fury (22-0, 16 KO). Teraz prezentujemy Wam trzy zdjęcia z tych sparingów.


STIVERNE: ZAKOŃCZĘ KARIERĘ WILDERA

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) stwierdził, że męczy go ciągłe przypominanie przez dziennikarzy perfekcyjnego rekordu obowiązkowego pretendenta do jego tytułu, Deontaya Wildera (31-0, 31 KO). 35-latek zapewnia, że po walce z nim Amerykaninowi zostanie po tym bilansie tylko wspomnienie.
WIDEO: BURNS I ZLATICANIN W LIMICIE

- Chcę powrócić na tron mistrzowski tak szybko jak to tylko możliwe i zacznę to jutrzejszym dobrym występem - mówi były mistrz świata wagi lekkiej Ricky Burns (36-3-1, 11 KO), który po utracie pasa federacji WBO jutro w Glasgow skrzyżuje rękawice z Dejanem Zlaticaninem (18-0, 13 KO). Póki co obaj panowie zmieścili się dziś w limicie wagi lekkiej, wynoszący 135 funtów, czyli 61,2 kg. Burns wniósł na skalę134,75 funta, zaś jego rywal dokładnie 134.