WŁODARCZYK: BYĆ MOŻE PRESJA ŹLE WPŁYNĘŁA NA MASTERNAKA

Mistrz WBC wagi cruiser Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) pokusił się o ocenę dzisiejszego występu Mateusza Masternaka (32-2, 23 KO), który w Monako przegrał z niebezpiecznym Youri Kayembre Kalengą (20-1, 13 KO). Zdaniem "Diablo" Masternak nie wytrzymał presji przed walką, co miało przełożenie na jego dyspozycję w ringu.

- W tej walce zabrakło koncepcji i aktywności w ringu. Owszem, można wyczekiwać rywala przez pierwsze rundy, ale trzeba wypatrywać jego błędy i mimo wszystko nawiązywać walkę. W trakcie takich walk trzeba dopasowywać taktykę, zmieniać warianty pomiędzy rundami, tu tego nie było. Mateusz być może narzucił na siebie zbyt dużą presję. Ja w ostatnich walkach starałem się zmienić nastawienie - wychodzę, wygrywam i robię to co kocham od 19 lat. Jego rywal był bardzo odkryty, stał, nie odchodził po ciosach, był do wyboksowania. Mateusz cały czas uciekał po linii i nie za wiele robił w ringu - powiedział jedyny polski zawodowy mistrz świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jabol19
Data: 22-06-2014 06:11:13 
Presja? Jak się obija waciaków przez całą karierą a nagle dwóch z wyższej półki go "leją jak psa" to coś tu jest nie tak, nie tak.
 Autor komentarza: lukaszs1990
Data: 22-06-2014 14:04:42 
Zgadzam się z przedmówcą, nie da się przez 30 walk walczyć z bardzo średnimi zawodnikami a potem myśleć, że będzie się mistrzem świata. Takie prowadzenie kariery nic nie daje, bokser nie ma progresu, 30 walk z przeciwnikami na takim samym poziomie, którzy nie prezentują nic nowego, Mateuszowi wystarczyło parę akcji i wygrywał z każdym, wydaje mi się, że sam się trochę oszukał i myślał, że już jest nie wiadomo kim. Szkoda wielka bo sam byłem Jego wielkim kibicem i miałem nadzieję, że coś zwojuje jednak widać, że już nie przeskoczy pewnego poziomu, Siproshvili, Vugdelija to jego poziom i zasięg coś wyżej już niestety słabo, walka z Włodarczykiem, do której się tak Mateusz palił to dla niego lot w kosmos
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-06-2014 19:28:03 
Wlodarczyk fajnie ta walke podsumowal , ale pewnie w duchu mial niezla zlewe .nagle spadly akcje Mastera , a jeszcze niedawno wielu widzialo jak to Mateusz obija Krzyska do jednej mordy .
 Autor komentarza: Kadej
Data: 22-06-2014 20:20:37 
Włodarczyk jakoś potrafi się o nim z klasą wypowiedzieć, czego nie potrafił Master o Diablo.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-06-2014 20:26:16 
Zobaczcie na zdjęcia Mastera.
Naramienny wygląda super, w połączeniu z bicepsem.
Widać że przegina z siłownią.

Nie ma dynamiki, szybkości w zadawaniu ciosów- jest za to sztywność, "pospinanie".
Jest wolny, nie ma siły ciosu.
Nie tędy droga.
Widać że to szkodzi Masterowi i powinien dać sobie spokój z treningiem na masę.
Na siłowni trening na dynamikę, małe ciężary.

Nie widziałem kombinacji, prawy prosty wygląda fatalnie.
Raz że wygląda dziwnie, dwa jest widoczny.
Zadanie kombinacji- lewy prosty, prawy prosty, prawy sierp zapewne trwa wieki...

Prosty cios na dół widziałem chyba jeden...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.