Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-20

 


SZLIFY SPARTY PRZED XX OOM 2014

"Sparta" Złotów - ostre przygotowania sekcji do XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Świdnicy. Zawodnicy dzięki staraniom trenera Tomasza Tetzlaff, nie odpuszczają żadnej krajowej konfrontacji, przez co w ostatnich dniach można było zobaczyć ich pojedynki na ringach w Gnieźnie, Bydgoszczy i Łodzi.


BRADLEY: REWANŻ Z PROWODNIKOWEM STRACIŁ SENS

Timothy Bradley (31-1, 12 KO) z zaciekawieniem obejrzał pojedynek Rusłana Prowodnikowa (23-3, 16 KO) z Chrisem Algierim (20-0, 8 KO). Mimo dobrego początku Rosjanin - zdaniem wielu niesłusznie - stracił w tej walce tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze junior półśredniej. "Desert Storm" uważa, że porażka Prowodnikowa wyklucza rewanż za najlepszą walkę 2013 roku.


MAIDANA NIE PLANUJE EMERYTURY

Menedżer Marcosa Maidany (35-4, 31 KO) Sebastian Contursi zdementował krążącą ostatnio informację, jakoby Argentyńczyk zamierzał przejść na emeryturę w przypadku nieotrzymania rewanżu od Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO).







MURRAY vs BURSAK: WIDEO Z CEREMONII WAŻENIA

Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia w Monte Carlo oko w oko stanęli przed sobą Martin Murray (27-1-1, 12 KO) oraz Max Bursak (29-2-1, 12 KO). Ten pierwszy wniósł na skalę 72,3 kg, podczas gdy jego rywal okazał się nieznacznie cięższy - 72,8 kg. Zobaczcie jak obaj wyglądali na naszym nagraniu.



PAWEŁ SKRZECZ O PRACY W AKADEMII WALKI

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata Paweł Skrzecz opowiedział nam o swej pracy w Akademii Walki. Legendarny pięściarz związany przez całą sportową karierę z Gwardią Warszawa trenuje dziś między innymi utytułowaną windsurferkę Zofię Klepacką oraz aktora Michała Żebrowskiego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!


SZPILKA: NIE MA TAKIEJ OPCJI, ŻEBY PRZEGRAĆ Z ADAMKIEM

Gościem najnowszego odcinka programu Magazyn Ring, prowadzonego przez Janusza Pinderę i Kamila Wolnickiego z "Przeglądu Sportowego" był Artur Szpilka (16-1, 12 KO), który wypowiedział się na temat swojej ewentualnej walki z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). - Nie ma takiej opcji, żeby z nim przegrać - stwierdził pewny siebie pięściarz z Wieliczki.




MURRAY: JESTEM NAJLEPSZYM ŚREDNIM NA ŚWIECIE

Podczas sobotniej gali w Monte Carlo kolejną, trzecią już walkę od czasu porażki z Sergio Martinezem stoczy Martin Murray (27-1-1, 12 KO). Rywalem Brytyjczyka w walce o wakujący pas WBC Silver w wadze średniej będzie Max Bursak (29-2-1, 12 KO). Zapraszamy do wysłuchania przeprowadzonego na kilkanaście godzin przed pojedynkiem wywiadu z pięściarzem z St Helens, który opowiedział o jutrzejszym starciu i swojej obecnej pozycji w kategorii do 160 funtów.


WIDEO: MASTERNAK I KALENGA W LIMICIE!

Zarówno Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) jak i Youri Kalenga (19-1, 13 KO) osiągnęli wymagany limit kategorii junior ciężkiej przed jutrzejszą walką o pas federacji WBA w Monte Carlo. Polak ważył dokładnie 90 kilogramów, zaś jego rywal 88,8 kg. Zobaczcie teraz na naszym nagraniu wideo jak obaj gladiatorzy prezentowali się na ceremonii ważenia.


CANELO: OSTATNIE WALKI DUŻO MI DAŁY

Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) przekonuje, że ostatnie trzy pojedynki, w tym przegrany z Floydem Mayweatherem Jr, wiele go nauczyły, co ma być widoczne 12 lipca w Las Vegas, gdzie "Canelo" zmierzy się z kolejnym bardzo wymagającym rywalem, Erislandym Larą (19-1-2, 12 KO).