Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-19

 


GOLDEN GLOVE - AMATORSKIE WALKI NA GALI W PIĄTNICY

Przed zawodowymi pojedynkami na Gali w Piątnicy zobaczyliśmy młodych adeptów. O "Złotą rękawicę Marszałka Województwa Podlaskiego" walczyli zawodnicy z klubu gospodarzy tzn. Tiger Łomża, BKB Boxing Production oraz goście z Litwy i Białorusi. W rozwinięciu walki amatorskie podczas "Golden Glove Boxing Night", oklaskiwane przez licznie zebranych kibiców, którzy dopingowali miejscowych, przyszłych mistrzów walczących z determinacją dając ciekawe pojedynki przed głównymi walkami.SZYMAŃSKI TRENUJE Z SANCHEZEM W BIG BEAR

Patryk Szymański (11-0, 6 KO) po zdobyciu międzynarodowego mistrzostwa Polski oraz pasa WBF International w wadze junior średniej, wyleciał do USA, gdzie rozpoczął cykl treningowy przed kolejną walką, którą stoczy za Oceanem wczesną jesienią. Obecnie przygotowuje się pod okiem cenionego szkoleniowca Abela Sancheza w jego kalifornijskim ośrodku Big Bear.


NIE TYLKO MASTERNAK W MONAKO

Chociaż pewnie wielu kibiców włączy Polsat Sport w sobotni wieczór tylko po to, aby zobaczyć Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) w walce o pas WBA Interim, to pewnie części z nich mniej lub bardziej chętnie przyjdzie śledzić pojedynki, które odbędą się przed główną walką wieczoru.PIOTR WILCZEWSKI O WALCE MASTERNAK vs KALENGA

Już pojutrze Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji Interim, mając za przeciwnika Youri Kayembre Kalengę (19-1, 13 KO). O przygotowaniach, taktyce oraz prognozach, już na miejscu w Monte Carlo porozmawialiśmy ze szkoleniowcem "Mastera", Piotrem Wilczewskim. Zapraszamy do wywiadu.


BUDLER vs KOKIETGYM: SPOTKANIE FACE TO FACE

Hekkie Budler (25-1, 8 KO) nazywany jest przez niektórych "najlżejszym Mayweatherem". W sobotę stanie w Monte Carlo do obrony pasów WBA/IBO kategorii słomkowej, mając za pretendenta Pigmy Kokietgyma (52-6-2, 22 KO). Wczoraj spotkali się twarzą w twarz podczas konferencji prasowej. My tam byliśmy - zobaczcie jak wyglądali podczas tradycyjnego "face 2 face".


GARCIA CHCE WALKI RIOS - BRADLEY

Dwunastorundowe lanie od Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) mocno osłabiło pozycję Brandona Riosa (31-2-1, 23 KO), jednak trener Robert Garcia przekonuje, że "Bam Bam" nie jest jeszcze skończony. 2 sierpnia na gali w Las Vegas były mistrz świata wagi lekkiej zmierzy się z argentyńskim puncherem Diego Chavesem (23-1, 19 KO) i jeśli zwycięży, będzie chciał skrzyżować rękawice z Timothym Bradleyem (31-1, 12 KO).


MARTIN MURRAY vs MAX BURSAK: FACE TO FACE

W sobotę w głównej walce wieczoru w Monte Carlo znany bojownik wagi średniej Martin Murray (27-1-1, 12 KO) zmierzy się z twardym Maxem Bursakiem (29-2-1, 12 KO) w walce o pas WBC Silver. W rzeczywistości jest to jednak eliminator do tego tronu, o czym poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Rodney Berman. Zobaczcie krótką migawkę z wczorajszej konferencji prasowej, kiedy panowie stanęli przed sobą twarzą w twarz.


WRACA MIKE JONES

23 sierpnia podczas gali w Atlantic City powróci na ring po ponad 26 miesiącach urlopu były pretendent do mistrzowskiego tytułu w wadze półśredniej Amerykanin Mike Jones (26-1, 19 KO). Przeciwnikiem 31-letniego M.J z Filadelfii będzie młodszy o sześć lat Jaimie Herrera (11-2, 6 KO), a ich walkę zakontraktowano na dziesięć rund.


SZPILKA: ADAMEK NIE JEST ODE MNIE LEPSZY

Szef stacji Polsat Sport zapowiedział w programie "Puncher", że będzie starał się doprowadzić do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką, podczas jesiennej gali w Łodzi. Dziennikarka Polsatu Karolina Owczarz przeprowadziła wywiad ze Szpilką, dotyczący właśnie tego planowanego pojedynku.
MICHALCZEWSKI: MASTERNAK MA PSYCHIKĘ MISTRZA

To może być wielki dzień polskiego boksu. W sobotę Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) stanie w Monako do walki o pas WBA wagi junior ciężkiej z Yourim Kalengą (19-1, 13 KO). Gdyby Master zwyciężył, byłby czwartym polskim mistrzem świata - po mnie, Tomaszu Adamku i Krzyśku Włodarczyku - zaczyna swój felieton Dariusz Michalczewski.


JENNINGS: WILDER OBIJA DZIECIAKI

Bryant Jennings (18-0, 10 KO) skrytykował sposób prowadzenia kariery Deontaya Wildera (31-0, 31 KO). Pogromca Artura Szpilki uważa, że doświadczenie z pojedynków z mało wymagającymi rywalami na niewiele się zda "Brązowemu Bombardierowi", gdy przyjdzie mu stanąć w szranki z kimś z czołówki.


RUSSELL JR: TO SIĘ MOŻE SZYBKO SKOŃCZYĆ

Gary Russell Jr (24-0, 14 KO) dał się poznać kibicom przede wszystkim jako znakomity technik, ale udowadniał już także, że potrafi efektownie nokautować rywali. Amerykanin przekonuje, że kolejną ofiarą jego mocnych, dynamicznych uderzeń może być Wasyl Łomaczenko (1-1, 1 KO), z którym w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się w Carson.


ADAMEK - SZPILKA. RYZYKOWNE IGRZYSKA

Temat starcia Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) powrócił jak bumerang. Szef sportu w stacji Polsat Marian Kmita przyznał w programie "Puncher", że chciałby doprowadzić do takiej walki podczas gali "Polsat Boxing Night" w Łodzi 18 października. Na razie jednak od pomysłu mocno powiewa sceptycyzmem. Dobre intencje organizatorów oraz entuzjazm "Szpili" mogą okazać się niewystarczające, żeby pojedynek odbył się na jesieni.


MASTERNAK ZACISKA PAS

- Staramy się tak wycelować, żeby jutro już nic nie robić - nie ukrywa Piotr Wilczewski, szkoleniowiec Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO), który w sobotni wieczór w Kasynie Monte Carlo skrzyżuje rękawice z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO). Lepszy z tej dwójki zgarnie pas organizacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej.


WASILEWSKI: KOŁODZIEJA NIKT DO WALKI NIE ZMUSI

W emitowanym kilka dni temu drugim odcinku programu "Puncher" Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) dość ostro zaatakował swojego promotora Andrzeja Wasilewskiego, który jego zdaniem nie wywiązuje się należycie ze swych obowiązków. Szef grupy Sferis Knockout Promotions odniósł się do tych zarzutów w rozmowie z PolsatSport.pl.