SAUERLAND: PRICE ZABOKSUJE ZE ZWYCIĘZCĄ REWANŻU FURY vs CHISORA

Redakcja, espn.co.uk

2014-06-19

Promotor Davida Price'a (18-2, 15 KO) Kalle Sauerland chce skonfrontować swojego podopiecznego ze zwycięzcą zaplanowanej na 26 lipca walki Fury vs Chisora II. Pojedynek miałby się odbyć w przyszłym roku.

- Chcemy, aby Price wrócił na ring 6 września w Liverpoolu, z kimś z czołowej dziesiątki rankingu. Jeżeli żaden taki zawodnik nie będzie dostępny, przesuniemy powrót na grudzień. Myślę, że walka Davida z lepszym z pary Fuy-Chisora będzie w przyszłym roku nieunikniona – powiedział promotor.

Zwycięzca rewanżowego starcia w Manchesterze zyska prawo do walki o mistrzostwo świata z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO). Sauerland uważa jednak, że triumfatorowi, szczególnie jeżeli będzie nim Fury, nie będzie się spieszyć do pojedynku z Ukraińcem.

- Tyson wie, że musi nabrać więcej doświadczenia przed walką z Kliczką. Więcej ludzi chciałoby również zobaczyć Davida w starciu z Furym lub Chisorą niż Davida w starciu z Kliczką – stwierdził.

Promotor podkreślił też, że z trójki wymienionych zawodników, jak i w ogóle spośród wszystkich współczesnych ciężkich, to właśnie Price ma największe szanse na zdetronizowanie panującego od ponad dziesięciu lat Ukraińca.

- Jest od niego większym puncherem, musi tylko popracować nad pewnymi elementami. Nie jest jeszcze na poziomie Kliczki, ale będzie na nim w ciągu dwunastu miesięcy. Ma największe szanse na pokonanie Władimira ze względu na doświadczenie promotorskie, talent i gabaryty – tłumaczy.

Kliczko kolejny występ ma zaplanowany na 6 września. Jego rywalem w Hamburgu będzie Kubrat Pulew (20-0, 11 KO).