Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-11

 


P4P: ZMIANY W RANKINGU

Za nami wszystkie najciekawsze potyczki pierwszej połowy 2014 roku, dlatego czas na podsumowanie. Redakcja Bokser.org przedstawia swój ranking najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!


RICHARDSON: COTTO JAK JAKE LAMOTTA

Naazim Richardson przyznał, że nie widział jeszcze walki Miguela Cotto (39-4, 32 KO) z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO), ale bynajmniej nie jest zaskoczony siłą ciosu Portorykańczyka. Debiutujący w wadze średniej "Junito" już w pierwszej rundzie trzykrotnie rzucił większego rywala na deski, a po dziewięciu zmusił jego narożnik do poddania.


ZAPOMNIANA MISTRZYNI: NATASZA RAGOSINA

Natasza Ragosina (22-0, 13 KO) urodziła się 5 kwietnia 1976 roku w Kazachstanie w mieście Karaganda, skąd pochodzi aktualny mistrz wagi średniej Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO). Tak jak popularny "GGG", Natasza również otrzymała od Boga naturalny talent do walki i jak jej kolega po fachu umiejętnie go wykorzystała.

WAKACYJNY OBÓZ PIĘŚCIARSKI

Klub Bokserski Budowlani Boxing Team Płońsk wraz z zaprzyjaźnionym Klubem z Warszawy - Żoliborska Szkoła Boksu - zaprasza na Letni Obóz Bokserski w dniach 07-14.08.2014 w Sochocinie nad rzeką Wkrą. Informacje w rozwinięciu.SPARING HAROONA KHANA

Niepokonany Haroon Khan (5-0, 1 KO) jest młodszym bratem byłego zunifikowanego mistrza świata wagi junior półśredniej - Amira Khana (29-3, 19 KO). 23-letni Haroon to brązowy medalista Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej z 2010 roku. Był nadzieją Pakistanu na medal IO w Londynie, ale nie pozwolono mu na występ, bo wcześniej reprezentował już Wielką Brytanię podczas międzynarodowych zawodów. Obecnie boksuje w kategorii super muszej pod okiem Olivera Harrisona.
SOLIMAN: POKONAŁBYM COTTO I GOŁOWKINA

Dwa prestiżowe pasy mistrzowskie w wadze średniej zmieniły niedawno właścicieli. Ostatniego dnia maja Sam Soliman (44-11, 18 KO) potwierdził, że pierwsze zwycięstwo nad Felixem Sturmem (39-4-2, 18 KO) nie było dziełem przypadku i odebrał mu tytuł federacji IBF, a tydzien później Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zaskoczył wielu ekspertów i oraz kibiców, obnażając i detronizując 39-letniego Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO).