Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-09

 


FOTORELACJA: STREFOWE ELIMINACJE W SOKÓŁCE

W dniach 07-08 czerwca 2014, odbyły się Eliminacje Strefowe w Sokółce w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 11. Do turnieju zgłosiło się 41 zawodników z 15 klubów z województwa podlaskiego i lubelskiego. Aż pięciu zawodników z klubu "Boxing Sokółka" awansowało do imprezy finałowej i pojedzie na XXI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Świdnicy - stwierdza z zadowoleniem trener Tomasz Potapczyk.


MARTINEZ: TRZEBA UMIEĆ PRZEGRYWAĆ

Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) nie wierzył, że może przegrać - i to przed czasem - ze znacznie mniejszym Miguelem Cotto (39-4, 32 KO). Były mistrz świata wagi średniej zapewniał, iż zakończy walkę na swoją korzyść do końca dziewiątej rundy, a tymczasem sam nie wyszedł do dziesiątego starcia i stracił swój tytuł.


CHAMBERS SZUKA RYWALA NA TWITTERZE

Eddie Chambers (39-4, 21 KO) wciąż nie zna nazwiska rywala, z którym zmierzy się 26 lipca w Manchesterze na gali Fury vs Chisora II. W związku z tym Amerykanin postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samemu poszukać oponenta za pośrednictwem Twittera.


EUBANK: MÓJ SYN PRZEWYŻSZA RESZTĘ STAWKI

Po majowym zwycięstwie nad Robertem Świerzbińskim Chris Eubank Jr (16-0, 11 KO) odniósł w weekend kolejny triumf, tym razem pokonując w szóstej rundzie Stephana Horvatha (12-4, 4 KO). Słynny ojciec 24-letniego pięściarza wierzy, że wkrótce dopisze on do swojego rekordu znacznie większe nazwiska.


FOTORELACJA: GRAND PRIX 2014 ELBLĄG

Zapraszamy do fotorelacji z kolejnego w tym roku Grand Prix (poprzednia edycja miała miejsce w Nowej Dębie, gdzie później odbyły się MP Juniorów). Czy Elbląg pokusi się również o organizację Mistrzostw Polski - zobaczymy, ale na razie prezentujemy kilka ujęć z ringowych zmagań.COTTO NIGDY NIE CZUŁ SIĘ LEPIEJ

O tym, że Miguel Cotto (39-4, 32 KO) jest doskonałym bokserem wszyscy wiedzieliśmy od dawna. Co jednak sprawiło, iż cały kunszt portorykańskiego idola ukazał się właśnie w pojedynku z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO)? Za tym sukcesem stoi osoba szkoleniowca. To Freddie Roach potrafił odpowiednio ustawić Cotto, by wydobyć z niego wszystko to, co "Junito" ma najlepsze.


TRINIDAD CZUJE, ŻE WYGRAŁBY Z MAYWEATHEREM

Ostatnie dni to nieustanne święto portorykańskiego boksu. Najpierw Miguel Cotto (39-4, 32 KO) w wielkim stylu rozprawił się z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO) i został pierwszym w historii swego kraju mistrzem świata czterech kategorii, a następnie legendarny Felix Trinidad (42-3, 35 KO) dołączył do elitarnego grona w Międzynarodowej Galerii Sław Boksu.


ROACH: COTTO PORADZI SOBIE Z GOŁOWKINEM

Choć pokonując Sergio Martineza Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zaliczył imponujący debiut w wadze średniej, wielu obserwatorów odradza Portorykańczykowi starcie z mocno bijącym, znajdującym się w kwiecie wieku Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO). Trener Freddie Roach zapewnia tymczasem, że "Junito" jest gotowy i na Kazacha.


FOTORELACJA: MEMORIAŁ ANTONIEGO MOTYCZKI

W miniony weekend w Rydułtowach odbył się I Memoriał Prof. Antoniego Motyczki. Patron to wieloletni działacz sportowy i miłośnik boksu. Senator Motyczka w młodości obecny był na hali nie tylko jako kibic, ale także jako główny aktor w ringu - stoczył 10 pojedynków.


ROACH: MAYWEATHER WYPALONY, NIE BĘDZIE CHCIAŁ REWANŻU Z COTTO

Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zaprezentował się kapitalnie w walce z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO) i został nowym mistrzem świata WBC w wadze średniej. Teraz wszyscy liczą na jego pojedynek z Canelo Alvarezem (43-1-1, 31 KO) lub rewanżowe starcie z Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO), którego może skusić trofeum, jakie wpadło w ręce portorykańskiego gwiazdora.ARUM: FLOYD BOI SIĘ WALK Z PACQUIAO I COTTO

Bob Arum triumfował na konferencji prasowej po walce Miguela Cotto (39-4, 32 KO) z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO). Sędziwy promotor w swoim zwyczaju wtykał szpilki osobom niepowiązanym bezpośrednio z galą w Madison Square Garden i oberwało się oczywiście Floydowi Mayweatherowi (46-0, 26 KO).