SPRAWDZIAN ŚWIERZBIŃSKIEGO PRZED WALKĄ O PAS WBF

- Robert Świerzbiński trochę obawia się Andrieja Salachudzinau, ale musi pokazać skuteczny i widowiskowy boks, bowiem jesienią czeka go walka o mistrzostwo świata federacji WBF - mówi Dariusz Snarski, szef grupy Wschodzący Białystok Boxing Production przed galą "Wschodzący Białystok Boxing Night", która odbędzie się 15 czerwca w Piątnicy koło Łomży. Galę pokaże Orange Sport.

Ceremonia ważenia w sobotę 14.06 o g. 16:00 w Galerii Veneda w Łomży.

- Złożyłem ofertę na turniej amatorski o "Złotą Rękawicę Marszałka Województwa Podlaskiego", w którym wystąpią amatorzy z naszego regionu np. Młodzieżowy Wicemistrz Świata Paweł Wierzbicki, a także aktualny Mistrz Polski Igor Jakubowski z Konina. Ich rywalami będą Białorusini i Litwni. Aby uatrakcyjnić imprezę pozyskałem kilku sponsorów, którym się podobają moje eventy i dołożyliśmy sześć walk zawodowych - tłumaczy Snarski.

- Wybór Piątnicy wiąże się również z zainteresowaniem władz samorządowych na czele z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Jackiem Piorunkiem i wójtem gminy Piątnica Edwardem Ładą. Obaj są sympatykami boksu, a wójt Łada ma stoczonych ok. 40 walk amatorskich. Wiem, że hala będzie pełna kibiców nie tylko z Piątnicy, Łomży i pobliskich miejscowości, ale też ze stolicy Podlasia. Być może w Piątnicy powstanie nasza szkółka bokserska w ramach fundacji sportowej Dariusza Michalczewskiego - kontynuuje promotor, niegdyś uznany zawodnik.

W głównej walce wystąpi doświadczony białostoczanin Robert „Shy” Świerzbiński (13-3, 3 KO). Dla niego to główny sprawdzian przed jesienną walką o mistrzostwo świata organizacji WBF.

- Chciałbym aby Robert pokazał skuteczny i widowiskowy boks, ale wiem też, że trochę obawia się swego kolegi z grupy Andrieja Salachudzinau. Białorusin wie jak walczyć ze Świerzbińskim i może napsuć mu krwi. W ostatniej walce z Norbertem Dąbrowskim w Brodnicy pękła mu skóra na czole, ale w Piątnicy będzie gotowy do starcia. Zapowiada się bardzo ciekawy bój. Wcześniej rozważaliśmy możliwość zaangażowania Daniela Urbańskiego lub Mariusza Biskupskiego, ale to za łatwi rywale dla Roberta. On ma dobry rekord 13-3, a jeśli przegrywa, to tylko z takimi kozakami jak Chris Eubank Jr w Liverpoolu i David Lemieux w Montrealu. Przegrał też na punkty z solidnym Maćkiem Sulęckim. W ostatniej walce z Eubankiem był kilka razy na deskach, ale szybko wstawał i dalej walczył. Pokazał hart ducha i ambicję, co spodobało się Brytyjczykom. Poza lekkim obiciem żeber nie ma żadnej kontuzji, to twardy pięściarz. Ma już kolejne propozycje z Anglii, ale najważniejsza jest walka w Piątnicy, a potem o pas WBF. Wstępne rozmowy prowadzimy z mocnym Duńczykiem Nielsenem, który w niedzielę stoczył przegrany pojedynek z Rosjaninem Czudinowem o tytuł mistrzowski federacji WBA.

Bardzo ciekawie zapowiadają się także występy Krystiana Huczki (1-0) i debiutującego Tomasza Mazura.

- Obaj będą rozsądnie prowadzeni w naszej grupie. Krystian wygrał walkę w Brodnicy, zaś Tomek, były Mistrz Polski Młodzieżowców i Juniorów oraz Wicemistrz Polski Seniorów, zaczyna zawodową przygodę od zawodnika numer jeden na Białorusi. Przyjeżdża do nas na treningi ze Słupska, ze mną tarczuje, a sparuje z Robertem Świerzbińskim i Dzanisem Makarem. Przestawiam go na inny styl boksowania i na inną taktykę. Na gali w Piątnicy ciekawie zapowiada się również pojedynek w wadze super średniej Michała Starbały (9-0, 2 KO) z Ukraińcem Artemem Szcheglowem (6-8, 5 KO), który kilka lat wcześniej przegrał na punkty z Mateuszem Masternakiem - zakończył Snarski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gregor07
Data: 04-06-2014 13:15:34 
Mistrzostwo świata, taa.
 Autor komentarza: CELko
Data: 04-06-2014 14:39:14 
Król nokautu z tej grupy do tego tytanowa szczęka.Już niedługo mistrz świata WBF!Potem to tylko unifikacja z Martinezem który past prime byłby łatwym łupem Roberta.Następnie starcie o miano króla z GGG
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.