Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-31

 BACK TO THE TOP CZY NIEKONIECZNIE?

Bardzo ciekawą kartę walk udało się stworzyć organizatorom gali w Lublinie, choć były momenty w których wydawało się, że impreza zatytułowana "Back to the top" nie będzie w stanie jakoś szczególnie zelektryzować polskiej publiczności. A tymczasem zestawienie kilku pojedynków daje nadzieje na spore emocje i zakończenia walk przed czasem.


CANELO: LARA BĘDZIE POTRZEBOWAŁ DUŻO SZCZĘŚCIA!

12 lipca w MGM Grand w Las Vegas Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) zmierzy się Erislandy Larą (19-1-2, 12 KO). To jedna z najciekawszych walk, jakie odbędą się latem w światowym boksie. Chepo Reynoso zapewnia, że "Canelo" ukaże Kubańczyka za wszystkie negatywne słowa pod adresem rudowłosego gwiazdora.
DIETA POWIETKINA

- Naturalnie jestem zadowolony ze zwycięstwa, lecz żeby myśleć o mistrzostwie trzeba będzie pokonać kogoś jeszcze mocniejszego - nie ukrywa Aleksander Powietkin (27-1, 19 KO), który wczoraj w Moskwie zastopował w siódmej rundzie Manuela Charra (26-2, 15 KO).
WASZYM ZDANIEM: ŻEGNAMY MAJ WIELKIM BOKSEM!

Rozpoczynamy długi wieczór z boksem na najwyższym poziomie. Lublin i starcie Rekowski vs Sosnowski, Londyn i wyczekiwany rewanż Froch vs Groves, a także Krefeld i kolejny rewanż - Sturm vs Soliman. To wszystko na ogólnodostępnych kanałach. Zapraszamy Was wszystkich do gorącej, ale i merytorycznej dyskusji! Zaczynamy zabawę!


DUVA: ZWYCIĘSTWO KOWALIOWA I HBO

Promotorka Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) Kathy Duva z dużą satysfakcją przyjęła wieść o wynikach oglądalności pojedynku niedoszłego rywala Rosjanina Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO) z Andrzejem Fonfarą (25-3, 15 KO). Średnia oglądalność tego starcia na Showtime wyniosła 672 tysiące widzów.HAYE: TAKIE WALKI SIĘ NIE ZDARZAJĄ

- Jestem bardzo podekscytowany. Nie pamiętam równie dużej walki. Na stadionie będzie 80 tysięcy kibiców, to się w boksie nie zdarza - mówi przed dzisiejszym pojedynkiem rewanżowym pomiędzy Carlem Frochem (32-2, 23 KO) a George'em Grovesem (19-1, 15 KO) były mistrz wagi ciężkiej David Haye.

CIEŚLAK ROZBIŁ WITKOWSKIEGO

Michał Cieślak (6-0, 3 KO) jawi się nam jako coraz większy talent i być może przyszły mistrz świata. Tym razem nasz prospekt kategorii cruiser rozbił w drugim starciu twardego przecież Andrzeja Witkowskiego (9-10-1, 4 KO).GRADOWICZ OBRONIŁ TYTUŁ

Trwa gala w Makau. W zakończonej przed chwila pojedynku Jewgienij Gradowicz (19-0, 9 KO) pokonał Alexandra Miskirtchiana (24-3-1, 9 KO), broniąc skutecznie tytułu mistrza świata federacji IBF wagi piórkowej.


KONTROWERSYJNE ZWYCIĘSTWO DONAIRE'A

W kontrowersyjnych okolicznościach zakończyła się przed momentem potyczka Nonito Donaire'a (33-2, 21 KO) z Simpiwe Vetyeką (26-3, 16 KO), który bronił pasa federacji WBA kategorii piórkowej. Wygrał ten pierwszy, choć wątpliwości będzie sporo.EKSPRESOWY PIANETA

Po porażce z Władimirem Kliczko swoją pozycję w wadze ciężkiej odbudowuje Francesco Pianeta (30-1-1, 17 KO). Boksujący z odwrotnej pozycji Włoch zanotował drugie szybkie zwycięstwo.