WILDER PIERWSZYM PRETENDENTEM STIVERNE'A W OBRONIE PASA WBC

Redakcja, Le Journal

2014-05-29

Jak zdradzają kanadyjskie media, nowo kreowany mistrz świata federacji WBC wagi ciężkiej - Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO), wypełni zobowiązania wobec organizacji i w pierwszej obronie pasa zmierzy się z oficjalnym pretendentem.

Tym od połowy marca pozostaje Deontay Wilder (31-0, 31 KO). Dwa miesiące temu dwumetrowy Amerykanin w swoim stylu, czyli ekspresowo, rozprawił się z Malikiem Scottem. Jego potyczka z Kanadyjczykiem wcale nie była jednak taka pewna, bo po pierwsze - promujący Stiverne'a Don King najpierw zażyczył sobie jednej dobrowolnej obrony, a po drugie - na unifikację wszystkich tytułów od razu zaczął naciskać lider królewskiej kategorii i posiadacz trzech pozostałych pasów, Władimir Kliczko (62-3, 52 KO).

Wstępny termin to listopad, choć dokładnej daty nie ma, a tym bardziej lokalizacji. Wkrótce mają ruszyć konkretne prace nad zorganizowaniem tej walki.

Przypomnijmy, iż Stiverne zdobył wakujący po emerytowanym już Witaliju Kliczce tytuł blisko trzy tygodnie temu, stopując w szóstej rundzie Chrisa Arreolę.