Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-28

 NIGEL BENN RADZI GROVESOWI JAK POKONAĆ FROCHA

W latach 90. Brytyjczycy rozdawali karty w kategorii super średniej, a takich walk jak zbliżający się rewanż Goerge'a Grovesa (19-1, 15 KO) z Carlem Frochem (32-2, 23 KO) było przynajmniej kilka. Jednym z jej bohaterów był wspaniały, potwornie mocno bijący Nigel Benn (42-5-1, 35 KO), który teraz postanowił wesprzeć swoimi uwagami pretendenta.TOMASZ ADAMEK O WALCE FONFARA vs STEVENSON

- Ring to miejsce dla wojowników, dlatego pomimo porażki teraz posypią się dla niego oferty - mówi Tomasz Adamek (49-3, 29 KO), komentując w ten sposób sobotni bój Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO) z Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO) o pas prestiżowej federacji WBC wagi półciężkiej, który przecież kiedyś należał do "Górala".

GROVES: JESTEM GOTOWY, CARL NIE WYTRZYMA TEMPA

Wielkimi krokami zbliża się jeden z największych bokserskich hitów tego roku. Już w najbliższą sobotę na stadionie Wembley Carl Froch (32-2, 23 KO) postara się udowodnić, że słabsza dyspozycja w listopadowej walce z George'em Grovesem (19-1, 15 KO) była jedynie przypadkiem. "Święty" nie ma zamiaru ułatwiać mu zadania i jest przekonany, że bardziej doświadczony rywal nie wytrzyma tempa, które zostanie mu narzucone w ringu.


KRZYSZTOF KOPYTEK: TO MÓJ NAJGROŹNIEJSZY RYWAL

- Kashim Gashi będzie najtrudniejszym z moich rywali na zawodowych ringach. Chcę podtrzymać passę zwycięstw  mówi Krzysztof Kopytek (7-0, 2 KO) przed galą Wojak Boxing Night organizowaną 31 maja w Lublinie przez Babilon Promotion & Sferis KnockOut Promotions. Transmisja w Polsat Sport i kanale otwartym tej stacji.
BRADLEY O POTENCJALNEJ WALCE PACQUIAO vs MARQUEZ V

Timothy Bradley (31-1, 12 KO) wygrał z Juanem Manuelem Marquezem (56-7-1, 40 KO), a z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO) ma bilans remisowy 1:1. Ostatnio coraz głośniej mówi się o piątej walce Meksykanina z Filipińczykiem, a Amerykanin nie ukrywa, że chętnie by zobaczył kolejny odcinek tej sagi.JOSHUA: CZEKAM AŻ KTOŚ MNIE PRZETESTUJE

- Jeśli widzę jakąś słabość rywala, to natychmiast staram się ją wykorzystać. Nie chcę żałować niewykorzystanej szansy, bo przecież nie wszystkie walki kończą się nokautem - powiedział panujący mistrz olimpijski kategorii super ciężkiej, Anthony Joshua (5-0, 5 KO), który na ringach zawodowych nie pozwolił jeszcze żadnemu przeciwnikowi dotrwać do końca drugiej rundy.

JORGE ARCE WRACA 14 CZERWCA

Mistrz czterech kategorii wagowych Jorge Arce (63-7-2, 48 KO) powróci na ring 14 czerwca w meksykańskim Tuxtla Gutierrez. "Travieso" zmierzy się w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku z Jorge Laciervą (41-9-6, 27 KO).


GONZALEZ PEWNY SIEBIE PRZED SOBOTNIM STARCIEM

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców boksu zawodowego będą zwrócone na słynny stadion Wembley. W jednej z najciekawszych walk gali w Londynie James DeGale (18-1, 12 KO) spotka się w ringu z niepokonanym Brandonem Gonzalesem (18-0-1, 10 KO). Rywal ze Stanów Zjednoczonych nie obawia się walki na wyjeździe i jest przekonany, że "Chunky" polegnie w starciu z nim.


REKOWSKI: WYCHODZIMY I SIĘ TŁUCZEMY

- Poza ringiem jesteśmy dżentelmenami, ale w ringu mamy sobie dać po mordach - powiedział Marcin Rekowski (14-1, 11 KO) w rozmowie z "Super Expressem". W najbliższą sobotę podczas gali Wojak Boxing Night w Lublinie popularny "Reks" zmierzy się z Albertem Sosnowskim (48-6-2, 29 KO) o pas mistrza Polski wagi ciężkiej.