STURM: POKONAŁBYM I MARTINEZA, I COTTO

Felix Sturm (39-3-2, 18 KO) wyraził gotowość do walki z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO) i Miguelem Cotto (38-4, 31 KO), którzy zmierzą się 7 czerwca w Madison Square Garden. – Zawsze jestem chętny na pojedynek unifikacyjny – powiedział mistrz IBF w wadze średniej.

Sturm przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 31 maja konfrontacji rewanżowej z Samem Solimanem (43-11, 18 KO). Niemiec zapowiada zwycięstwo nad Australijczykiem, po którym z zaciekawieniem będzie się przyglądać rywalizacji w Nowym Jorku.

- To bardzo intrygująca walka. Cotto i Martinez są świetnymi zawodnikami, ale uważam, że Sergio będzie za duży, za silny, a pod pewnymi względami i za szybki dla Cotto. Myślę, że wygra przed czasem, o ile nie będzie miał żadnych kontuzji. Jeżeli coś mu będzie dolegać, Cotto sprawi mu ogromne problemy. Chciałbym oczywiście boksować ze zwycięzcą, myślę, pokonałbym i jednego, i drugiego – stwierdził Sturm.

Pojedynek z tymi pięściarzami wydaje się jednak mało prawdopodobny ze względu na konieczność Sturma podróży do Stanów Zjednoczonych. Niemiec walczył w USA tylko raz i nie ma dobrych wspomnień – w 2004 roku przegrał z Oscarem De La Hoyą, mimo że większość obserwatorów widziała jego zwycięstwo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 27-05-2014 13:13:00 
Dawaj Abrahama a nie tak jakiegoś Cotta...
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 27-05-2014 13:14:26 
Pojedynek z mało popularnym w stanach Martinezem w Niemczech? Mało realne ale mozliwe.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 27-05-2014 15:05:21 
Sturm ma nieprzyjazny styl dla Martineza. Szczelna garda i dobre ciosy proste. W ten sposób Murray pokonał Argentyńczyka i nie można wykluczyć, że Sturm, który z Murray'em zremisował, dałby rade zrobić to samo.

Myślę jednak, że Martinez celuje w Golovkina. Jeśli zdeklasuje Cotto, to będzie chciał sprawdzić się z Kazachem.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 27-05-2014 19:06:52 
@beniaminGT
Jak dla mnie obydwie walki przegrał Murray. Kilkoma punktami ale jednak.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.