Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-23

 


MALIGNAGGI: NIE WIEM, CZY WRÓCĘ

Już ponad miesiąc minął od czasu porażki Paula Malignaggiego (33-6, 7 KO) z Shawnem Porterem (24-0-1, 15 KO), która wywindowała pozycję młodszego z Amerykanów, a starszego zmusiła do myśli o zakończeniu kariery. "Magik" wrócił do wydarzeń w Waszyngtonie i przyznał, że był zaskoczony tym, co wniósł do ringu przeciwnik.


ANDRZEJ FONFARA - NIEPRZYPADKOWY PRETENDENT

Wiele razy polscy pięściarze byli pretendentami do tytułu mistrza świata i wiele razy byli skazywani na pożarcie. W najbliższą sobotę w Kanadzie swoją szansę dostanie Andrzej Fonfara (25-2, 15 KO) i tym razem również mała grupa wierzy w sukces naszego rodaka.FONFARA WEJDZIE PRZY UTWORZE HEMP GRU

Znana hip-hopowa formacja Hemp Gru specjalnie dla Andrzeja Fonfary (25-2, 15 KO) nagrała utwór, przy którym "Polski Książę" w nocy z soboty na niedzielę wejdzie do ringu w Montrealu, gdzie zaboksuje o mistrzostwo świata WBC w wadze półciężkiej Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO). Utworu można posłuchać w rozwinięciu.


MENADŻER FEIGENBUTZA O NASZEJ PUBLIKACJI

Reiner Gottwald, menadżer niemieckiego prospekta Vincenta Feigenbutza (12-1, 11 KO), w rozmowie z niemieckim portalem boxwelt.com odniósł się do naszej niedawnej publikacji na temat swego podopiecznego. Zaprzeczył, aby doszło do porozumienia z Sauerland Event i stwierdził, że negocjacje wciąż są w toku.
COTTO: SIŁA ZOSTAJE

Sympatycy Miguela Cotto (38-4, 31 KO) obawiają się, że w walce z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO), pierwszym pojedynku Portorykańczyka w wadze średniej, może on stracić duży argument, którym zawsze była jego siła. "Junito" postanowił uspokoić kibiców.


BARANIECKI: CELEM JEST RIO

- Mamy jeden cel, są nim występy polskich bokserów w Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016 - mówi Jerzy Baraniecki, główny trener Rafako Hussars Poland i asystent Białorusina Walerego Korniłowa w kadrze narodowej Biało-Czerwonych.

ROACH: W PÓŁDYSTANSIE COTTO BĘDZIE SILNIEJSZY

Trener Miguela Cotto (38-4, 31 KO) Freddie Roach nie sądzi, aby warunki fizyczne odegrały dużą rolę w zaplanowanej na 7 czerwca walce Portorykańczyka z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO). Szkoleniowiec twierdzi zresztą, że to jego podopieczny, który będzie debiutować w wadze średniej, będzie miał przewagę siły.