RING TELEGRAM: 23 MAJA 2014

Salvador Rodriguez, Boxingscene

2014-05-23

Choć to jeszcze nie zostało "klepnięte" przez federację, to niemal na pewno amerykański sędzia Charlie Fitch będzie trzecią osobą w ringu podczas przyszłotygodniowego rewanżu George'a Grovesa (19-1, 15 KO) z Carlem Frochem (32-2, 23 KO).

W latach 80. Don King przejął całkowitą kontrolę nad wagą ciężką i jeśli ktoś nie podpisał z nim kontraktu, praktycznie mógł zapomnieć o walce mistrzowskiej. Niedawno sławny promotor powiedział, że Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) przed obowiązkową obroną pasa WBC być może stoczy jedną dobrowolną obronę. Natychmiast na tę deklarację zareagował promowany przez niego Mark de Mori (25-1-2, 22 KO), dziewiętnasty zawodnik rankingu federacji WBC.

- Don King to najwspanialszy promotor w historii boksu zawodowego, a teraz wrócił na szczyt z mistrzem WBC wagi ciężkiej. On wie doskonale, że mój czas nadszedł i jestem gotowy - powiedział Chorwat z australijskim paszportem.

Nie udała się Łukaszowi Janikowi (11-6-1, 5 KO) podróż do Kanady. Spotkał się tam w limicie kategorii junior średniej z Ionutem Danem Ionem (33-2, 18 KO) i niestety poległ w piątej rundzie po mocnym prawym na korpus.

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) czeka na ofertę od Boba Aruma, który chce go obstawić na galę 13 września - Nie dostałem wciąż żadnej propozycji i czekam na to co przyśle mi mój promotor. Jestem gotowy, tylko muszę poznać konkretną ofertę. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - powiedział były mistrz świata wagi średniej, obecnie czołowy pięściarz dywizji super średniej.