Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-21

 
9 LAT MINĘŁO: TOMASZ ADAMEK vs PAUL BRIGGS I

Dziś mija 9 lat od dnia, w którym bokserski świat dowiedział się o istnieniu Tomasza Adamka (28-0, 20 KO). 21 maja 2005 roku "Góral" stoczył pamiętny bój z Paulem Briggsem (23-1, 17 KO) i po dwunastu rundach został mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej. Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia walki, która przeszła do historii tego sportu.
WIDEO: HUCZKO vs ALEJNIK

Podczas gali w Brodnicy udanie na zawodowym ringu zadebiutował Krystian Huczko (1-0), który niejednogłośnym werdyktem po czterech rundach pokonał Jewgienija Alejnika (1-2) z grupy Wschodzący Białystok. Poniżej prezentujemy Wam zapis wideo z tego pojedynku.

ALVARADO: MARQUEZ MUSIAŁBY ZNOKAUTOWAĆ PROWODNIKOWA

Kiedy Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) rozważał powrót na ring po punktowej porażce z rąk Tima Bradleya (31-1, 12 KO), zaproponowano mu nazwisko Rusłana Prowodnikowa (23-2, 16 KO). Meksykański weteran kategorycznie odrzucił możliwość stoczenia walki z "Syberyjskim Rockym" i wybrał jego ostatnią ofiarę - Mike'a Alvarado (34-3, 23 KO), którego ostatecznie pokonał po dwunastu rundach.

CORAZ BLIŻEJ POWROTU PIROGA

- Na pewno dałbym wam znać, gdybym kończył swoją przygodę ze sportem - mówi Dimitrij Pirog (20-0, 15 KO), który z powodu problemów z kontuzjowanymi plecami nie bił się już od dwóch lat i został pozbawiony tytułu mistrza świata wagi średniej według federacji WBO. 34-letni Rosjanin coraz bardziej przymierza się do powrotu na ring.
GOŁOWKIN NADAL LICZY NA WALKĘ Z CHAVEZEM PRZED KOŃCEM ROKU

Wszyscy kibice boksu zawodowego ostrzyli sobie zęby na wielki pojedynek pomiędzy potężnie bijącym Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO) i efektownym Julio Cesarem Chavezem Juniorem (48-1-1, 32 KO). Niestety na drodze stanęły nieporozumienia pomiędzy Meksykaninem i jego promotorem. "GGG" nadal liczy jednak, że do tej wyczekiwanej przez fanów walki dojdzie przed końcem roku.VICTOR CONTE WĄTPI W CZYSTOŚĆ MARQUEZA

Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) jest wielkim bokserem, który zasłużenie wymieniany jest wśród największych legend Meksyku. Stał się nim późno - bo dopiero po trzydziestce, kiedy dołączył do popularniejszych i (zdawałoby się) bardziej utalentowanych Marco Antonio Barrery i Erika Moralesa, zostając mistrzem świata trzech kategorii.


FROCH DO GROVESA SPAROWAŁ Z EUBANKIEM JR

Chris Eubank Jr (15-0, 10 KO) jest nie tylko synem wspaniałej legendy boksu, ale powoli sam zaczyna wychodzić z cienia na świecznik i przekonywać do siebie kibiców oraz ekspertów. Teraz docenił go sam Carl Froch (32-2, 23 KO), zapraszając na sparingi przed rewanżem z Georgem Grovesem (19-1, 15 KO).