NA JESIEŃ WŁODARCZYK vs HUCK W POLSCE?

Aleksander Pawłow, SportBox.ru

2014-05-21

Kalle Sauerland - główna postać niemieckiej stajni Sauerland Event nie ukrywa, że chciałby zunifikować tytuły w kategorii junior ciężkiej, gdzie mamy jedynego na chwilę obecną - przynajmniej do niedzielnego poranka, mistrza świata.

Promotor chciałby konfrontacji swojego podopiecznego - Marco Hucka (37-2-1, 26 KO) z pasem WBO, z championem według federacji WBC - Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO), bądź posiadaczem pas WBA Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO).

Huck już kiedyś zmierzył się z Lebiediewem, zwyciężając stosunkiem głosów dwa do jednego. Dlatego Niemców najbardziej interesuje walka z naszym "Diablo", nawet na polskiej ziemi. I podobno już trwają rozmowy w tej sprawie.

- Walka unifikacyjna z Włodarczykiem byłaby dobrym rozwiązaniem dla Hucka, choć bierzemy też pod uwagę rewanż z Lebiediewem. Podobno są też jakieś rozmowy co do pojedynku Włodarczyka z Lebiediewem, jednak świetnym pomysłem byłoby starcia Marco z Krzyśkiem w Polsce. Prowadzimy już nawet rozmowy w tej sprawie z telewizją - powiedział Sauerland, zaznaczając przy tym, że do walki Włodarczyka z Huckiem nie może dojść wcześniej niż we wrześniu.