PETER FURY: STIVERNE ZAGROŻENIEM DLA KLICZKI I WILDERA

Redakcja, Informacja własna

2014-05-18

Brytyjski trener Peter Fury twierdzi, że nowy mistrz WBC w wadze ciężkiej Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) może stanowić poważne zagrożenie dla Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) i Deontaya Wildera (31-0, 31 KO).

Stiverne zdobył pas tydzień temu, pokonując w Los Angeles Chrisa Arreolę. Walka zakończyła się w szóstej rundzie.

- Pojedynek był wyrównany do momentu, gdy Stiverne go trafił. Arreola był lżejszy niż w pierwszej walce, ale chyba w zły sposób zrzucił wagę. Nie miało to zresztą znaczenia, bo niezależnie od wszystkiego to Stiverne był faworytem. Styl robi walkę, na tle Arreoli Bermane mógł się zaprezentować jak prawdziwy mistrz. Myślę, że byłby dla Kliczki największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze. Będzie też stanowić bardzo duże zagrożenie dla Wildera, jeżeli dojdzie do tej walki – stwierdził Fury.

Niepokonany Amerykanin jest obowiązkowym pretendentem do tytułu dzierżonego przez Stiverne’a. Jego pas chciałby też zdobyć Kliczko, ale Ukrainiec póki co musi obejść się smakiem – we wrześniu prawdopodobnie sam przystąpi do obowiązkowej obrony pasa IBF w starciu z Kubratem Pulewem.

- Do Stiverne’a zrobiła się kolejka. Jeżeli pokona Wildera, mam nadzieję, że da walkę Tysonowi [Fury’emu]. To byłby topowy pojedynek, Tyson miałby duże szanse w tej walce – powiedział szkoleniowiec.