CHAVEZ MIAŁ DOSTAĆ 7 MILIONÓW ZA WALKĘ Z GOŁOWKINEM

Redakcja, ringtv.com

2014-05-09

Promotor Julio Cesara Chaveza Jr (48-1-1, 32 KO) Bob Arum zdradził, że Meksykanin miał otrzymać 7 milionów dolarów za walkę z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO). Szef Top Rank twierdzi, że to doskonałą oferta i był zdziwiony, że zawodnik jej nie przyjął.

- Sądzę, że przedstawiliśmy Chavezowi szaloną, niewiarygodną propozycję. Za walkę z Gołowkinem miał dostać 7 milionów, a nawet gdyby przegrał, za kolejną zgarnąłby 5 milionów. W przypadku zwycięstwa następny pojedynek wzbogaciłby go z kolei o co najmniej 10 milionów – powiedział 82-letni promotor.

CHAVEZ CHCE BYĆ WOLNYM AGENTEM >>>

Menedżer Meksykanina Billy Keane przyznał, że kwoty, o których mówi Arum, mniej więcej się zgadzają. Tłumaczy jednak, że w całej sprawie nie chodzi o pieniądze.

- Julio naprawdę chciał tej walki, chciał ją dać kibicom. Nie zgadzamy się natomiast na przedłużenie kontraktu i kolejne występy pod banderą Top Rank. Otrzymaliśmy kilka ofert i wszystkie zakładały, że Julio nadal będzie walczyć w tej grupie. Zgodziliśmy się na walkę, ale na to zgodzić się nie możemy – wyjaśnił.

Keane dodał, że Chavez w końcu otrzymał także ofertę, która nie zobowiązałaby go do kolejnych walk w stajni Aruma, ale podkreślił, że była ona nie do przyjęcia. Wynosiła zaledwie 2 miliony dolarów.

CHAVEZ: GOŁOWKIN TO NAJLEPSZA OPCJA >>>

- To o 5 milionów mniej w porównaniu z pierwotną ofertą. Tyle miał mieć zagwarantowane Gołowkin, jednak przy całym szacunku dla niego, nikt nie uważa, że Chavez i Gołowkin są na równi i powinni zarobić takie same albo nawet podobne pieniądze – stwoerdził.

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższej przyszłości Chavez będzie nadal toczyć spór z Top Rank, podczas gdy Gołowkin znajdzie sobie nowego rywala na lipcową walkę. Keane pozostawia jednak otwartą furtkę i przekonuje, że wciąż jest cień szansy na to, że wybuchowy pojedynek jednak się odbędzie.

- Będziemy nad tym pracować. Julio bardzo chce tej walki. Chcę być też jednak traktowany fair – powiedział.