Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-01

 
KOMISJA PRZYZNAJE RACJĘ GOOSSENOWI W SPORZE Z WARDEM

Nie kończą się promocyjne problemy Andre Warda (27-0, 14 KO). Jeden z najlepszych pięściarzy świata liczył na to, że uda mu się rozwiązać umowę z Goossen Tutor Promotions, jednak Komisja Sportowa Stanu Kalifornia (CSAC) uznała, że w kontrakcie nie ma żadnych naruszeń, w związku z czym nie może go zerwać. Ward pozostanie zatem zawodnikiem wspomnianej grupy do 8 listopada 2016 roku.
MAIDANA WIERZY W NOKAUT

Marcos Maidana (35-3, 31 KO) jest jednym z najbardziej niebezpiecznych puncherów w boksie zawodowym. Dysponuje bardzo przeciętną szybkością, ma spore braki technicznie i bywa zraniony we wszystkich ważnych walkach, ale ogromne serce i piekielne uderzenie zwykle ratują go w kryzysowych chwilach. Teraz "El Chino" wierzy, że zdoła znokautować samego Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO).


MAYWEATHER I MAIDANA TWARZĄ W TWARZ

Floyd Mayweather Jr (45-0, 26 KO) i Marcos Maidana (35-3, 31 KO) spojrzeli sobie głęboko w oczy podczas ostatniej konferencji prasowej przed pojedynkiem w Las Vegas. Po raz kolejny spotkają się na piątkowym ważeniu. Później zostanie już tylko walka. Transmisja z gali w MGM Grand w nocy z soboty na niedzielę od 3:00 w Polsacie Sport.


BRIGGS WRACA 17 MAJA

Shannon Briggs (53-6-1, 47 KO) stoczy kolejny pojedynek 17 maja podczas gali w Chester w Wirginii Zachodniej. Rywalem ostatniego amerykańskiego mistrza świata wagi ciężkiej będzie Matt Greer (16-12, 13 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

AMIR KHAN ZAMIERZA SKRAŚĆ SHOW MAYWEATHEROWI

- Zamierzam skraść show Mayweatherowi. Nic nie ujmuję Floydowi i Maidanie, ale styl robi walkę, a mój pojedynek będzie ekscytujący. Kibice nie będą mogli wysiedzieć w swoich krzesełkach. Skradniemy show. Chcemy, żeby długo mówiło się o tej walce - zapowiada Amir Khan (28-3, 19 KO), który na gali w Las Vegas zmierzy się z Luisem Collazo (35-5, 18 KO).


MAYWEATHER: TO MOŻE BYĆ MOJA OSTATNIA WALKA

Floyd Mayweather Jr (45-0, 26 KO) dobrnie w weekend dopiero do połowy swojego lukratywnego kontraktu z telewizją Showtime, ale Amerykanin zakłada możliwość, że nie wypełni tej umowy. Na konferencji prasowej przed pojedynkiem z Marcosem Maidaną (35-3, 31 KO) stwierdził nawet, że to być może jego ostatnia walka w karierze.


FUJIMOTO LEPSZY OD ISHIDY

Dziś w Tokio doszło do interesującej dla miejscowych kibiców potyczki w wadze ciężkiej. Kyotaro Fujimoto (9-1, 5 KO) - panujący mistrz Japonii królewskiej dywizji spotkał się z cenionym Nobuhiro Ishidą (25-10-2, 10 KO).