PO SIEDMIU LATACH BĘDZIE REWANŻ KATSIDIS vs EARL

Redakcja, boxingscene.com

2014-05-01

Przeszło siedem lat po pamiętnej wojnie w Londynie Michael Katsidis (29-6, 24 KO) i Graham Earl (26-4, 12 KO) ponownie staną naprzeciw siebie w ringu. Rewanż pomiędzy dwoma wojownikami ma się odbyć 4 lipca, tym razem na terenie Katsidisa – w australijskiej Toowoombie.

Pierwsza walka miała miejsce lutym 2007 roku. Zaraz po otwierającym ją gongu zawodnicy przeszli do półdystansu i wkrótce obaj byli liczeni. Lepiej trudy pojedynku zniósł Katsidis. Jego rywal nie wyszedł do szóstej rundy.

– Bardzo się cieszymy, że oni znowu się spotkają, tym razem na naszym podwórku – powiedział trener i menedżer Australijczyka Brendon Smith. – Graham męczył mnie o ten rewanż od lat. Michael zresztą też. Był niepocieszony tym, że Graham domagał się drugiej walki. Jego zdaniem nie zasłużył na nią, dlatego raz na zawszy uciszyć Earla – dodał.

Dla Brytyjczyka lipcowy pojedynek będzie pierwszym od pięciu lat. Po pierwszej walce z Katsidisem Earl stoczył jeszcze trzy pojedynki, dwa z nich przegrywając już w pierwszej rundzie, po czym postanowił zakończyć karierę.

Katisids również miał ostatnio dłuższą przerwę. Nie walczył od kwietnia 2012 do marca 2014 roku. W niedawnym powrocie zastopował w trzeciej rundzie Eddy’ego Comaro.