LEAPAI CIĘŻSZY OD KLICZKI. BRIGGS CHCIAŁ RZUCAĆ TORTEM

Redakcja, bild.de

2014-04-25

Alex Leapai (30-4-3, 24 KO) okazał się nieznacznie cięższy od Władimira Kliczki (61-3, 51 KO) podczas oficjalnego ważenia przed sobotnią galą w Oberhausen. Pretendent wniósł na wagę 112.5 kilograma, mistrz – 112.2. Na ceremonii nie zabrakło oczywiście Shannona Briggsa (53-6-1, 47 KO).

Były czempion wagi ciężkiej wrócił niedawno na ring i zaczął prześladować Ukraińca, zapewniając, że go zdetronizuje i przywróci blask królewskiej kategorii. Wtargnął już na trening Kliczki, na konferencję prasową, a dzisiaj także na wagę. Jak donosi Bild, Amerykanin przyniósł ze sobą tort, którym bynajmniej nie zamierzał poczęstować czempiona. Tylko dzięki szybkiej interwencji ochrony nie wylądował on na twarzy Kliczki.

Tak jak podczas wcześniejszych incydentów, Briggs wykrzykiwał, że ma siłę i doświadczenie niezbędne, aby pokonać Ukraińca. Życzył też powodzenia Leapaiowi, doradzając ataki na tułów. Czy pretendentowi się powiedzie i czy Briggs ponownie złoży wizytę Kliczce, tym razem w ringu, po walce, przekonamy się już jutro. Transmisję z gali będzie można obejrzeć na TVP Sport HD i sport.tvp.pl. Początek o godzinie 21:00.