WSTRZĄŚNIENIE MÓZGU MALIGNAGGIEGO

Redakcja, espn.com

2014-04-25

Paulie Malignaggi (33-6, 7 KO) doznał wstrząśnienia mózgu w niedzielnej walce z Shawnem Porterem (24-0-1, 15 KO). "Magik" czuje się już dobrze, ale w najbliższych dniach będzie odpoczywać i powracać do pełni sił.

W starciu z młodszym i znacznie silniejszym Porterem 33-latek został zdemolowany w ciągu niespełna czterech rund. Zaraz po walce został odwieziony do szpitala. Z powodu odniesionych obrażeń w najbliższy weekend nie będzie mógł pełnić roli eksperta telewizji Showtime, która będzie transmitować galę z udziałem Keitha Thurmana (22-0, 20 KO) i Julio Diaza (40-9-1, 29 KO). Na stanowisku komentatorskim zastąpi go, tak jak w miniony weekend, Danny Jacobs.

- Czuję się bardzo dobrze, kiedy jednak ma się wstrząśnienie mózgu, jak drobne by ono nie było, najlepiej jest odłożyć wszystkie zajęcia na bok. W sobotę będzie dużo się działo, a widzowie będą w dobrych rękach Danny’ego. Za nic jednak nie przegapię gali w kolejny weekend [Mayweather vs Maidana]. Czekam na nią od dłuższego czasu i będę gotowy – oświadczył "Magik".