LEAPAI: BIJĘ MOCNIEJ NIŻ BREWSTER

Alex Leapai (30-4-3, 24 KO) ostrzegł Władimira Kliczkę (61-3, 51 KO), aby przygotował się na jeszcze mocniejsze uderzenia niż te Lamona Brewstera, które zastopowały Ukraińca w kwietniu 2004 roku.

W pamiętnym pojedynku w Las Vegas Kliczko miał wyraźną przewagę i wydawał się zmierzać po pewne zwycięstwo, kiedy w piątej rundzie przyjął kilka mocnych uderzeń i krańcowo zmęczony padł po gongu na matę, zmuszając sędziego do zakończenia walki. Od tego czasu „Dr Żelazna Pieść” odniósł dziewiętnaście kolejnych zwycięstw. Leapai, który skrzyżuje z nim rękawice już w sobotę, zamierza przerwać tę serię i sprawić niespodziankę na miarę Brewstera.

- Wszyscy myślą, że ten facet to jakiś potwór, ale jego ciało jest szczuplutkie, osłona żeber jest niewielka. W walce z nim niewielu zawodników decyduje się atakować tułów, ja jednak mam właśnie taki plan. Runda po rundzie będę obijać doły, a jak opuści ręce, zaatakuję szczękę. On mówi, że nie myśli o swojej ostatniej porażce, ale jestem przekonany, że robi to dzień w dzień. A ja biję mocniej niż Brewster i walczę dla całej Australii oraz wszystkich zawodników, których spisuje się na straty – stwierdził pretendent.

Kliczko tymczasem zapewnia, że każda z trzech zawodowych porażek wiele go nauczyła i jest dzisiaj zupełnie innym bokserem niż kilka lat temu.

- Mam nadzieję, że Alex studiuje walkę z Brewsterem, tak samo z Rossem Purittym i Corrie’em Sandersem. To mu doda rezonu. W ringu przekona się jednak, że one mnie tylko wzmocniły. Bardzo ciężko pracowałem przed sobotnim sprawdzianem. Zemsta to moja motywacja i kiedy przychodzi do zemsty, jestem cholernie dobry – powiedział.

Stawką sobotniej walki będą pasy IBF, WBO, WBA Super i IBO w wadze ciężkiej. Transmisję będzie można obejrzeć w TVP Sport HD oraz na stronie sport.tvp.pl. Początek o godzinie 21:00.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 24-04-2014 12:18:33 
Wład go rozjedzie bez żadnego problemu, Lepai jest za niski, za wolny, zbyt wiele przyjmuje na twarz i nigdy nie walczył z bokserem tej klasy. Skoro Walker rzucał nim po ringu, to Władek pewnie się nawet szczególnie nie spoci. Jedyna szansa to jakiś strzał życia.

"osłona żeber jest niewielka"
Taki Solis, czy Ruiz jr mają dopiero ochronę żeber, normalnie zbroja nie do przebicia ;-)
 Autor komentarza: rafaltheo
Data: 24-04-2014 12:34:10 
Leapai raczej na pewno przegra, ale taktykę ma bardzo dobrą- mam nadzieję, że będzię ją realizował. Chisora dobrze unaocznił, że bicie na tułów Kliczki (choć tutaj akurat Witalija, ale to raczej niewielka różnica), może dać profity. Pamiętam jak z całej siły walił na żebra Kliczki, aż Kliczkę trzepało na obie strony, a po walce Witalij leżał na ramionach brata ze zmęczenia.
 Autor komentarza: BlacK1111
Data: 24-04-2014 13:59:21 
Ile juz takich było Leapai i nikomu się od czasów Brewstera nie udało. Chyba jednak każdy z nas chciałby "małej" niespodzianki
 Autor komentarza: Hangagod
Data: 24-04-2014 14:27:10 
Na pewno nie ja. Postawiłem na Władka trochę kasiorki ;p Jakby jakimś cudem przegrał - suczysyn puściłby mnie z torbami :D
 Autor komentarza: CELko
Data: 24-04-2014 15:11:00 
Brewster to by tego Lepaia w prime wciągnął w 1 rundzie, tak samo np Tua, Maskajew, Etienne, Ike czy tam Briggs.
 Autor komentarza: dj1986
Data: 24-04-2014 20:03:24 
CELko

100 % racji
 Autor komentarza: rafaltheo
Data: 24-04-2014 21:00:54 
CELko

Tak samo Boytsov go wciagnal. Przypominam: to ten sam Boytsov wokol ktorego byl niezły hype, mowienie o jego sile ciosu i sile fizycznej.
 Autor komentarza: CELko
Data: 24-04-2014 22:57:12 
Rafal ja sie nigdy Boytsovem nie zachwycałem i jako jeden z pierwszych na orgu pisałem, że to nie będzie żaden przyszły mistrz świata(sporo hejtów zebrałem).Lepai ma mocny cios i duże serce do walki, obrona jest jednak straszna.A co do szczęki jedynie miano solidnej można jej dać.Zobaczysz jak go Władimir trafi pierwszym mocnym ciosem co się wtedy stanie.
 Autor komentarza: pepelko2
Data: 24-04-2014 23:02:39 
Panowie , rafaltheo ,Black1111 w 100 procentach Jestem za.Pozdrawiam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.