KWIATKOWSKI: NIECH WYGRA LEPSZY

- Nigdy nie miałem tak dobrych przygotowań, jak do walki z Michałem Żeromińskim. Niech wygra lepszy – mówi Dawid Kwiatkowski przed galą „Wojak Boxing Night” organizowaną 26 kwietnia przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions w Legionowie. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

- Kocham boks i cieszę się, że jakiś czas temu lekarze pomylili się mówiąc, że po wypadku drogowym nie wrócę na ring. Mnie to się udało, ciężko trenuję, a przed tą walką miałem świetne warunki do przygotowań, za co dziękuję Łukaszowi Wawrzyczkowi, który prowadzi swój klub w Oświęcimiu – powiedział pochodzący z tego samego miasta Kwiatkowski.

Życie nigdy nie rozpieszczało 25-letniego Dawida. Wychowywał się w rodzinie zastępczej, a największym autorytetem była dla niego babcia. Niestety nie doczekała kolejne ringowej potyczki wnuka.

- Babcia zmarła przed trzema tygodniami i w ogóle zastanawiałem się czy nie odwołać walki z Michałem Żeromińskim. Postanowiłem jednak, że stanę w ringu, a zwycięstwo jej zadedykuję. W przeszłości nie miałem gdzie trenować, dlatego ćwiczyłem na strychu w mieszkaniu babci albo gdzieś na boisku szkolnym. Kiedy padał deszcz, to chowaliśmy się z trenerem do samochodu. A teraz miałem znakomitą możliwość do popracowania przed walką w Legionowie – powiedział.

Kwiatkowski ma bilans walk 8-1, 3 KO. Jedyną porażkę poniósł z Białorusinem Andreiem Staliarchukiem. Do tej pory na ringach zawodowych nie walczył z Polakami.

- Z Michałem walczyłem kilka lat temu na gali zawodowej, ale jeszcze obaj byliśmy amatorami. Moim zdaniem walka była wyrównana, a o mojej porażce przesądziła ostatnia runda. Uważam go za bardzo dobrego pięściarza, z dużymi sukcesami. Ale po tych moich treningach nabrałem pewności siebie i liczę na wygraną. Niech zwycięży lepszy – mówi Dawid.

Ostatnią walkę stoczył prawie pięć miesięcy temu, wygrał w Częstochowie z Laszlo Fazekasem niejednogłośnie na punkty.

- Wtedy popełniłem błąd, bo zbijałem zbyt dużo kilogramów, około 10 do tego w krótkim czasie. Teraz staram się utrzymywać ok. 70 kg, aby zbytnio nie osłabiał organizmu w ostatnich dniach przed walką. Pojedynek z Michałem Żeromińskim to mój najważniejszy sprawdzian w karierze bokserskiej i chcę go zdać – zakończył Kwiatkowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 24-04-2014 12:29:39 
Kwiatkowski ma fajny styl, kibicuje mu w tej walce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.