Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-23

 
ŻEROMIŃSKI: BOKSOWAŁEM JUŻ Z LEPSZYMI

- Dawid Kwiatkowski ma lepszy bilans od mojego, ale ja walczyłem z mocniejszymi rywalami niż on - mówi Michał Żeromiński przed galą Wojak Boxing Night organizowaną 26 kwietnia przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions w Legionowie. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

REKOWSKI: LEPSZA FORMA NIŻ W OPOLU

- Oliver McCall to dobry zawodnik, o czym przekonałem się w Opolu, dlatego jestem w jeszcze lepszej formie  powiedział Marcin Rekowski, który spotka się z byłym mistrzem świata 26 kwietnia na Wojak Boxing Night w Legionowie. Transmisja gali organizowanej przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.


MARTINEZ OBRONIŁ TYTUŁ

Kiko Martinez (31-4, 23 KO) nie przestaje zadziwiać. Kilkanaście minut temu wciąż trochę niedoceniany Hiszpan już po raz drugi obronił tytuł mistrza świata federacji IBF kategorii super koguciej.


GUERRERO I MARES W CZERWCU?

Zarówno Robert Guerrero (31-2-1, 18 KO) jak i Abner Mares (26-1-1, 14 KO) długo zbierają się po swoich porażkach w ostatnich występach, ale wygląda na to, że w końcu zobaczymy ich w akcji i to na wspólnej gali.COLLAZO ZAPOWIADA ZWYCIĘSTWO

Luis Collazo (35-5, 18 KO) zamierza wrócić na szczyt blisko dekadę po utracie mistrzowskiego tytułu. Przed nim walka z Amirem Khanem (28-3, 19 KO), a w przypadku zwycięstwa zawodnik z Brooklynu może dostać szansę od samego Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO).


TRENING OTWARTY FLOYDA MAYWEATHERA

Wtorek był dniem otwartym dla mediów w gymie Floyda Mayweathera Jr (45-0, 26 KO) w Las Vegas. Na niespełna dwa tygodnie przed walką z Marcosem Maidaną (35-3, 31 KO) najlepszy pięściarz świata zaprezentował swoją formę, m.in. podczas firmowego tarczowania z wujkiem Rogerem. W rozwinięciu praca Amerykanina na worku bokserskim.


BANKS: HISTORIA ZATOCZY KOŁO

Już tylko godziny dzielą nas od pojedynku bojowo nastawionego Alexa Leapai (30-4-3, 24 KO) z dominatorem wagi ciężkiej ostatniej dekady, Władimirem Kliczko (61-3, 51 KO). Są tacy, którzy liczą na przełamanie hegemonii Ukraińca, ale jego trener Johnathon Banks nie ma wątpliwości, że historia zatoczy koło i jego podopieczny znów obroni pasy WBA, WBO i IBF.

SILVIO BRANCO KOŃCZY KARIERĘ

Silvio Branco (63-11-3, 37 KO) jeszcze dziewięć miesięcy temu odprawił po jednostronnym boju Juho Haapoję. Federacja WBC wciąż notuje go na dziewiątym miejscu w swoim rankingu dywizji junior ciężkiej, lecz mimo wszystko bojowy Włoch w wieku blisko 48 lat postanowił na dobre zawiesić rękawice na kołku.


LARA: OŚMIESZĘ ALVAREZA

Erislandy Lara (19-1-2, 12 KO) przekonuje, że między nim a Saulem Alvarezem (43-1-1, 31 KO), z którym zmierzy się 12 lipca w Las Vegas, jest różnica klas. Dlatego radzi kibicom, aby przyszykowali się na jednostronną walkę i pokaz boksu w jego wykonaniu.ZAPOMNIANE BITWY: CARLOS ZARATE vs ALFONSO ZAMORA

23 kwietnia 1977 roku na ringu w Inglewood w Kalifornii zmierzyło się ze sobą dwóch wspaniałych meksykańskich wojowników. Tego dnia rywalizowali ze sobą mistrz WBC Carlos Zarate (66-4, 63 KO) oraz czempion WBA Alfonso Zamora (33-5, 32 KO) i chociaż stawką tej bitwy nie były mistrzowskie pasy, to dla wszystkich było jasne, że lepszy z tej dwójki zyska miano prawdziwego króla wagi koguciej.


KONFERENCJA PRASOWA PRZED GALĄ W ŚLESINIE

Wczoraj informowaliśmy Was o konferencji prasowej promującej galę w Ślesinie pod Koninem, do jakiej dojdzie w piątkowy wieczór 16 maja. Podaliśmy też nazwiska rywali głównych bohaterów tej imprezy - Patryka Szymańskiego (10-0, 5 KO) oraz Kamila Łaszczyka (16-0, 7 KO). Polacy zmierzą się odpowiednio z Ramazem Gogiczaszwili (12-1-2, 4 KO) i Martinem Parlagi (14-0, 8 KO). Teraz prezentujemy Wam zapis wideo z tej konferencji.


WRZESIŃSKI TRENUJE W NORWEGII

Damian Wrzesiński (5-0, 3 KO) po rozstaniu z grupą Silesia Boxing pozostaje wolnym strzelcem. 16 maja wystąpi na gali w Ślesinie k/Konina, z nieznanym jeszcze rywalem. Obecnie wraz z żoną przebywa w Norwegii, gdzie rozpoczął treningi i sesje sparingowe.


MMŚ: WÓJCIK W FINALE!

Po dzisiejszych walkach półfinałowych wiemy, że ubiegłoroczna młodzieżowa wicemistrzyni świata, Elżbieta Wójcik (75 kg), co najmniej wyrówna swój wielki sukces z Albeny. Podopieczna trenera Tomasza Różańskiego przed chwilą w Sofii pokonała Chen Nien-Chin z Tajwanu i awansowała do finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata, w którym skrzyżuje rękawice z Caitlin Parker.