Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-19

 


PRZEDŚWIĄTECZNE SPARINGI

Trenerzy z trzech miast: Piła, Wałcz, Gorzów Wielkopolski - potrafili w przedświątecznej krzątaninie znaleźć czas i chęci by przeprowadzić sparingi. Do sparingów nie zabrakło żadnej pary z pięćdziesięciu zgłoszonych zawodników. Cieszy fakt, tak licznie zgromadzonych młodych adeptów pięściarstwa. Duża w tym zasługa trenerów, których praca i zapał pokazują, że boks jest popularny wśród młodzieży.


MOCNE WEJŚCIE W SOFII

Jak rzadko - w ciągu ostatnich lat - weszliśmy w Mistrzostwa Świata Juniorów w Sofii (14-25.04.2014). Wygrywaliśmy wszystkie eliminacje, a nieliczne przegrane były niejednogłośne. Coś się dzieje pozytywnego w polskim boksie w odniesieniu do zagranicznych aren. Jeszcze trzy, cztery lata i możemy liczyć się z najlepszymi, a jak na razie zobaczmy wyniki pierwszych z ponad pół tysiąca spotkań.


KOLEJNA SZYBKA DEMOLKA QUIGGA

Na gali w Manchesterze Scott Quigg (28-0-2, 21 KO) zaliczył kolejną szybką obronę tytułu mistrza świata WBA "regular" w kategorii super koguciej. 25-letni Anglik już w drugiej rundzie odprawił Tshifhiwę Munyaia (24-3-1, 12 KO).BRONER: ZLEJĘ MOLINĘ I PRZEJMĘ BOKS

Wydawać się mogło, że porażka z rąk Marcosa Maidany (35-3, 31 KO) nauczy Adriena Bronera (27-1, 22 KO) pokory. Nic bardziej mylnego. "The Problem" zapewnia, że dalej jest tym samym człowiekiem. 3 maja na gali Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO) Broner powróci walką z Carlosem Moliną (17-1-1, 7 KO).


BERNARD HOPKINS - CZŁOWIEK Z INNEGO ŚWIATA

O tym człowieku można by nakręcić niejeden film. Bernard Hopkins (54-6-2, 32 KO)  bo o nim mowa  po raz kolejny będzie starał się zunifikować ważne tytuły, po raz pierwszy jednak w kategorii półciężkiej, próbując wydrzeć także pas federacji WBA należący do Beibuta Szumenowa (14-1, 9 KO).DAVID HAYE OPTYMISTYCZNIE O POWROCIE

David Haye (26-2, 24 KO), który w listopadzie przeszedł operację rekonstrukcji barku, zachowuje optymizm w sprawie swojego powrotu na ring. Wielu lekarzy doradza Brytyjczykowi emeryturę, jednak ten nie zamierza się tak łatwo poddać i pali się do treningu.


RECHOT HISTORII

Kiedy dzisiejszy bohater mojego felietonu wychodził do swojej pierwszej zawodowej walki, na tronie wagi ciężkiej zasiadał niepokonany Mike Tyson, na arenie międzynarodowej istniał Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, zaś wśród żywych znajdował się Salvador Dali.


SPARINGPARTNER KLICZKI NIEZBYT POCHLEBNIE O FORMIE MISTRZA

Sherman Williams (36-13-2, 19 KO) jest etatowym sparingpartnerem Władimira Kliczki (61-3, 51 KO). Pięściarz z Bahama i tym razem pomagał Ukraińcowi przed jego przyszłotygodniowym pojedynkiem z Alexem Leapai (30-4-3, 24 KO) w obronie trzech pasów mistrza świata wagi ciężkiej. Australijskiego pretendenta niemal wszyscy skazują na porażkę, tymczasem Williams nieoczekiwanie przebąkuje coś o słabszej postawie championa.


MARQUEZ DOCENIA PACQUIAO

Legendarny meksykański wojownik Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO) rzadko wypowiada się dobrze na temat swoich przeciwników, ale tym razem zdobył się na miły gest i skomplementował swego odwiecznego rywala Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO), który przed tygodniem pobił Tima Bradleya (31-1, 12 KO) i odzyskał tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej.