Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-18

 


STACJA HBO CHCE PIĄTEJ WALKI MARQUEZA Z PACQUIAO

- Kibice chcą zobaczyć walkę Mannyego z Floydem. Ja walczyłem z Pacquiao już czterokrotnie, jestem więc pewien, że woleliby zobaczyć tych dwóch zawodników naprzeciwko siebie - mówił jeszcze przedwczoraj Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO). Tymczasem Ken Hershman, szef stacji HBO przekonuje, że bardzo chętnie obejrzałby piąte starcie pomiędzy Meksykaninem a Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO).


JASNE CELE SOSNOWSKIEGO

- Jestem w dobrej formie i chcę udowodnić, że moje nazwisko coś jeszcze w boksie znaczy - nie ukrywa Albert Sosnowski (47-6-2, 28 KO), który w następną sobotę zmierzy się w Legionowie z czterokrotnym mistrzem Polski w niższych kategoriach, Włodzimierzem Letrem (1-2, 1 KO).


HAYMON KUSI CHAVEZA. WALKA Z GOŁOWKINEM ZAGROŻONA?

Były czempion wagi średniej Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) otrzymał wartą 47 milionów dolarów propozycję umowy od Ala Haymona. Jeżeli ją podpisze, zacznie występować na antenie telewizji Showtime. To z kolei może oznaczać, że nie dojdzie do planowanego na lipiec pojedynku z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO).GOŁOWKIN NIE ZMIENIA PLANÓW, CHCE WALCZYĆ 19 LIPCA

Z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) czy bez niego, Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO) kolejną walkę stoczy prawdopodobnie 19 lipca. Jeżeli boksujący w wadze super średniej Meksykanin wycofa się z planowanego pojedynku, Kazach zmierzy się tego dnia z zawodnikiem ze swojej kategorii, a transmisja zostanie przeniesiona z PPV do zwykłego HBO.
BRAEHMER WRÓCI 7 CZERWCA W SCHWERINIE

Regularny czempion WBA w wadze półciężkiej Juergen Braehmer (43-2, 32 KO) powróci między liny 7 czerwca podczas gali w Schwerinie. 35-letni Niemiec, który przed dwoma tygodniami pokonał Enzo Maccarinelliego, stoczy drugą walkę w obronie tytułu. Jego rywal nie jest jeszcze znany.


TYSON: NIE CHCĘ SZACUNKU, CHCĘ NOKAUTÓW

Choć Mike Tyson złagodniał na sportowej emeryturze, kiedy przychodzi do walki, "Żelazny" wciąż wyznaje zasady sprzed lat. Dał temu wyraz na konferencji prasowej przed kolejną galą Iron Mike Productions, apelując do swoich zawodników, aby nie silili się na polityczną poprawność i weszli do ringu z jednym zamiarem - znokautowania rywala.


ADAMEK: CHCIAŁBYM STOCZYĆ JESZCZE DWIE WALKI

- Przegrałem walkę z Głazkowem i zaraz po walce zapowiedziałem, że muszę przemyśleć wiele spraw, by podjąć decyzję, co do dalszej mojej przyszłości - pisze w swoim blogu Tomasz Adamek (49-3, 29 KO). O polityce, sportowej przyszłości oraz innych aspektach w długim wpisie naszego mistrza dwóch kategorii.


HOPKINS DO SZUMENOWA: CZEKA CIĘ LEKCJA MÓJ STUDENCIE

Jutrzejsza potyczka Bernarda Hopkinsa (54-6-2, 32 KO) z Beibutem Szumenowem (14-1, 9 KO) to starcie przeciwności. I nie chodzi już nawet o blisko dwie dekady różnicy pomiędzy nimi czy bogatą karierę olimpijską Kazacha. Obaj wychowali się w zupełnie innym świecie - Hopkins jako 17-latek został skazany i przesiedział w więzieniu pięć lat, podczas gdy Beibut jest synem bardzo bogatego biznesmena.


FONFARA vs STEVENSON PROMO

Coraz mniej czasu zostało do walki pomiędzy Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO) a Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO) o pas federacji WBC wagi półciężkiej. W ramach rozgrzewki prezentujemy Wam ciekawe "promo" tej potyczki.


DRUGA WALKA O MISTRZOSTWO ŚWIATA NA GALI FROCH vs GROVES II

Były mistrz IBF w wadze koguciej Jamie McDonnell (23-2-1, 10 KO) stanie wkrótce przed szansą zdobycia regularnego pasa WBA. Brytyjczyk powalczy o wakujący tytuł 31 maja z Na Rachawatem (52-2, 34 KO) z Tajlandii. Walka odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie i będzie jedną z atrakcji poprzedzających starcie Carla Frocha z Georgeem Grovesem.


OFICJALNE PROMO GALI W KIELCACH

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego filmu promocyjnego gali Tymex Boxing Night w Kielcach, która odbędzie się 26 kwietnia w Galerii Korona. W walce wieczoru Ewa Brodnicka (3-0, 1 KO) skrzyżuje rękawice z Kremeną Petkową (10-9-1, 1 KO) z Bułgarii.


CIEŚLAK: TRENUJĘ NAWET W WIELKANOC

Michał Cieślak spodziewa się trudnej przeprawy z Arturem Binkowskim, do jakiej dojdzie 26 kwietnia podczas Wojak Boxing Night w Legionowie, dlatego będzie trenował nawet w Wielkanoc. Transmisja z gali organizowanej przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.