MENDEZ vs BARTHELEMY: TYSON WYGRAŁ PRZETARG

Stajnia Iron Mike Promotions, której przewodniczy legendarny Mike Tyson, wygrała przetarg na organizację walki Rancesa Barthelemy (19-0, 12 KO) z panującym na tronie federacji IBF kategorii super piórkowej Argenisem Mendezem (21-2-1, 11 KO).

Tyson wyłożył w kopercie propozycje wartą 260 tysięcy dolarów. Konkurencyjna oferta grupy Warriors Boxing, jakiej przewodzi Leon Margules, opiewała na 251 tysięcy "zielonych".

W myśl reguł panujących w IBF podział zysków nastąpi w udziale 75/25 na korzyść obrońcy tytułu (195/65 tysięcy), czyli pięściarza z Dominikany. Mendeza promuje Tyson, zaś Kubańczyka Margules.

Przypomnijmy, że to będzie ich druga walka. W pierwszej - tuż na początku roku, Barthelemy znokautował championa, ale uczynił to ułamek sekundy po gongu kończącym drugą rundę i wynik potyczki unieważniono. Rewanż, do którego musi dojść w przeciągu dziewięćdziesięciu dni, prawdopodobnie odbędzie się na antenie stacji Showtime.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 16-04-2014 09:42:07 
Niestety Mike dalej nie potrafi zarządzać pieniędzmi. Nie wiem jakie on widzi szanse w wygranej Mendeza? Już pierwsza potyczka tych bokserów pokazała, że Barthelemy jest kompletnie poza zasięgiem Dominikańczyka. Walka nie potrwa całego dystansu, więc organizacja całego pojedynku nic tu Tysonowi nie da. W ogóle decyzja o unieważnieniu pierwszego meczu jest nieporozumieniem, bo Barthelemy nie mógł cofnąć ręki kiedy zadał już cios, a po prostu sędzia nie był tam gdzie być powinien. Nic by to nie zmieniło, bo w kolejnej rundzie i tak walka by się skończyła. Mendez pływał po każdym mocniejszym ciosie Kubańczyka.
 Autor komentarza: addam23
Data: 16-04-2014 19:47:38 
Myślę, że w tej grupie Tyson tak na prawde nie ma nic do gadania, daje tylko twarz.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 16-04-2014 21:24:24 
Autor komentarza: addam23

Dokładnie. Przecież Tyson nie ma kasy więc skąd by brał na te galę i inne ?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.