XXXI MTB IM. FELIKSA STAMMA: WYNIKI PIERWSZEGO DNIA

W gościnnych progach warszawskiego Hotelu Gromada rozpoczął się 31. Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma. Za nami pierwszy dzień rywalizacji kobiet i mężczyzn, w którym zaprezentowało się sześcioro Biało-Czerwonych. Lepiej wypadły panie, a konkretnie Sandra Drabik (51 kg), Karolina Michalczuk i Karolina Graczyk (obie 60 kg), które pewnie wygrały swoje walki. Pierwsza odprawiła z kwitkiem doświadczoną Węgierkę Katalin Ancsin, z którą wygrała w ub. roku podczas turnieju w Wittenburgu, druga również jednogłośnie na punkty pokonała Brazylijkę Luany da Silva, zaś trzecia niejednogłośnie zwyciężyła niewygodną Bułgarkę Denitsę Eliseevą. Z zawodami pożegnała się natomiast Żaneta Cieśla (51 kg), która uległa 0-3 mistrzyni Francji Monie Mestiaen.

Od dwóch porażek warszawski turniej rozpoczęli panowie. Mateusz Polski (60 kg) niezbyt szczęśliwie już w pierwszej rundzie wylosował tegorocznego mistrza USA seniorów (ubiegłoroczny mistrz w gronie młodzieżowców), Genaro Gomeza. Zarówno nasz zawodnik, jak i Amerykanin dali pokaz ciekawego, dynamicznego boksu, w którym zawodnikiem dokładniejszym w swoich akcjach ofensywnych był 19-letni Gomez. Polski miał przewagę w sile fizycznej i zaboksował jak zawsze bardzo ambitnie, ale jego rywal doskonale pracujący na nogach skutecznie unikał większości „bomb” Mateusza. Mniej do powiedzenia miał Mateusz Figiel (+91 kg), pokonany wyraźnie przez Ukraińca Vladyslava Sirenko. Nasz pięściarz, dla którego jest to debiut w międzynarodowym turnieju,  dopiero w 3. starciu zaczął boksować odważniej i kilka razy udowodnił, że w przyszłości może jeszcze przysporzyć nam miłych wrażeń.

Niestety w Warszawie nie będziemy podziwiać kunsztu wicemistrzyni olimpijskiej, Sofii Ochigavy (60 kg). Zamiast niej trener „Sbornej” przywiózł nieco mniej znaną ale już doświadczoną Anastasię Belyakovą. I jeszcze jedna uwaga. W związku ze szczęśliwym losowaniem pięciu naszych zawodników jest już w strefie medalowej. Są nimi: Grzegorz Kozłowski (52 kg), Daniel Żaboklicki (56 kg), Arkadiusz Szwedowicz (75 kg), Jordan Kuliński (81 kg) oraz Igor Jakubowski (91 kg)

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH (1/8):

KOBIETY

51 KG
Stoyka Petrova (Bułgaria) vs Haijuan Si (Chiny) 3-0
Mona Mestiaen (Francja) vs Żaneta Cieśla (Polska) 3-0
Nicola Adams (Anglia) vs Zhaina Shekerbekova (Kazachstan) 3-0
Costa Clelia (Brazylia) vs Tetyana Kob (Ukraina) 2-0
Saiana Sagataeva (Rosja) vs Mandy Bujold (Kanada) 3-0
Sandra Drabik (Polska) vs Katalin Ancsin (Węgry) 3-0
Marlen Esparza (USA) vs Ceire Smith (Irlandia) 3-0

60 KG
Karolina Michalczuk (Polska) vs Luany Da Silva (Brazylia) 3-0
Julija Tsyplakova (Ukraina) vs Jennifer Miranda (Hiszpania) 2-0
Caroline Veyre (Kanada) vs Anna Beuselinck (Belgia) 3-0
Estelle Mossely (Francja) vs Gulzhaina Ubbiniyazova (Kazachstan) 3-0

Chantelle Cameron (Anglia) vs Alexis Pritchard (Nowa Zelandia) 2-0
Karolina Graczyk (Polska) vs Denitsa Eliseeva (Bułgaria) 2-1
Junhua Yin (Chiny) vs Anastasia Beliakova (Rosja) 2-1

75 KG
Arianne Fortin (Kanada) vs Megan Maka (Nowa Zelandia) 3-0

MĘŻCZYŹNI

60 KG
Otar Eranosyan (Gruzja) vs Miko Khatchatryan (Belgia) 3-0
Anvar Yunusov (Tadżykistan) vs Artur Subhankulov (Rosja) 3-0
De Jesus Joedison (Brazylia) vs Olesandr Melenyuk (Ukraina) 2-1
Genaro Gomez (USA) vs Mateusz Polskaski (Polska) 2-1
David Oliver Joyce (Irlandia) vs Darkhan Zhumsakbayev (Kazachstan) 3-0

64 KG
Vitaliy Dunaytsev (Rosja) vs Vazgen Safaryants (Białoruś) 3-0
Almasbek Alibekov (Kazachstan) vs Viktor Kiraly (Węgry) 3-0

+91 KG
Vladyslav Sirenko (Ukraina) vs Mateusz Figiel (Polska) 3-0
Cam Avwesome (USA) vs Gasan Gimbatov (Rosja) 2-1

Czytaj więcej na www.polskiboks.pl >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.