RANKING WBA: CZTERECH POLAKÓW

Federacja WBA uaktualniła swój ranking, biorąc pod uwagę marcowe wydarzenia na świecie. W nim znalazło się tym razem tylko czterech polskich pięściarzy.

Wobec niedawnych porażek Adamka i Szpilki nie mamy swojego przedstawiciela w królewskiej kategorii, ale już w junior ciężkiej mamy ich trzech. Na czele stawki widnieje nazwisko Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO), któremu w ubiegłych miesiącach sprzed nosa uciekły dwie szanse mistrzowskie. W tym samym limicie szósty jest Mateusz Masternak (31-1, 23 KO), który powróci w najbliższą sobotę na ringu w Danii, a ósmy Krzysztof Głowacki (21-0, 14 KO).

Ostatnim naszym przedstawicielem jest również ósmy - tylko w dywizji junior średniej, Damian Jonak (37-0-1, 21 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-04-2014 12:48:33 
Cyt : "Na czele stawki widnieje nazwisko Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO), któremu w ubiegłych miesiącach sprzed nosa uciekły dwie szanse mistrzowskie"

I ten własnie Kołodziej zamiast wywalczyć sobie mandatory IBF i lepsze możliwości finansowe, pokonując tego włocha Largetthiego, który jest zwykłym średniakiem, to postanowił że musi odpocząć od boksu.

Następnie Arrow wróci gdzieś latem czy jesienią, walką na przetarcie i może w 2015 roku będzie ktoś z 50 rankingu Boxrec..

Głowacki ma WBO, Masternak ma chyba dalej plany w WBC, a Jonak przebiera w rankingach, to w końcu unifikator :D
 Autor komentarza: przemyto
Data: 09-04-2014 13:08:44 
Pierwsze miejsce Kołodzieja nie dziwi, ale zgadzam się z opinią, że powinien walczyć i starać się zdobywać doświadczenie. Pytanie czy dałby radę Larghettiemu, myślę, ze tak. Wloch to słabeusz a nie średniak, chociaż Kołodziej też wybitny nie jest. Hernandez rzuciłby go na łopatki szybko i bez trudu, a Huck wyłączyłby mu światło i zarezerwował miejsce w szpitalu, niestety taka jest prawda. Jednego Kołodziejowi jednak nie można zarzucić, mianowcie braku ambicji. To mógłby być wielki zawodnik, gdyby był lepiej prowadzony. Master według mnie powinien też porzucic obijanie ćwierćbokserów na rzecz powaznych pojedynków, bo zaraz dostanie znowu jakiegoś czempiona i znów polegnie jak z Drozdem i znów będzie niepotrzebna porażka. Co dwóch pozostałych, to Glowacki pewnie niedługo dostanie jakiegoś poważnego przeciwnika, tyle mistrz WBO wbiłby go w ziemie, powiem więcej Afolabi czy Drozd też by spuścili mu porzadny łomot, jedynym przeciwnkiem, który cokolwiek znaczy w swiecie boksu z jakim walczyl jest Romero, były mistrz Meksyku, to za mało na jakąkolwiek szansę w walce z naprawde groźnymi rywalami, a skutkiem takiej walki bylby ciezki nokaut. Jonak to człowiek zagadka, choc zapewne tez będzie miał jakas ciekawa walke. Tak naprawde tylko on moze zaskoczyc polskich kibiców, bo to człowiek o najwiekszym potencjale bez podzialu na kategorie
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 09-04-2014 13:45:54 
Autor komentarza: przemytoData: 09-04-2014 13:08:44
Pierwsze miejsce Kołodzieja nie dziwi

*
*
*
*
*

Oczywiście, że nie dziwi. Paweł to przecież niezwykle utalentowany, bardzo perspektywiczny i rozwijający się pięściarz wchodzący w prime swojej świetnie zaplanowanej kariery. Do tego zaprawiony w bojach i doświadczony fighter, który walczy nie tylko efektywnie, ale również i efektownie, starając się na każdym kroku zapewnić rozrywkę widzowi. Czasem daje się specjalnie trafić, żeby zapewnić dramaturgię w swoich walkach, w których w większości przypadków po prostu dominuje swoich rywali. Obecnie Paweł jest naszym drugim najlepszym pięściarzem tego przedziału wagowego, zaraz za rewelacyjnym mistrzem świata WBC, Krzysztofem Włodarczykiem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-04-2014 14:04:33 
NietrzezwyTomasz

Wiem że prowokujesz, ale idz może lepiej na mały odwyk..
Tą przerwę w poście, to rozumiem jako znajomość z użytkownikiem KnockKnock ? ;)
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 09-04-2014 14:10:28 
Autor komentarza: MLJData: 09-04-2014 14:04:33
NietrzezwyTomasz
Wiem że prowokujesz, ale idz może lepiej na mały odwyk..
Tą przerwę w poście, to rozumiem jako znajomość z użytkownikiem KnockKnock ? ;)

*
*
*
*
*

Nikogo drogi kolego nie prowokuję, wyrażam po prostu swoje zdanie. W sposób kulturalny. Przerwa w komentarzu spowodowana jest brakiem opcji "cytuj", dlatego też staram się oddzielić cytowany fragment od swojej wypowiedzi. Bokser.org i tak zdecydowanie zmienił się na lepsze pod kątem technicznym, jednak ta opcja poprawiłaby funkcjonalność strony ułatwiła dyskusję pod newsami.
 Autor komentarza: albert223
Data: 09-04-2014 15:11:34 
Paweł "the archer" Kołodziej. Mimo wszystko lubię go oglądać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.