Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-08

 


ZAPOMNIANY MISTRZ JAMES 'BUSTER' DOUGLAS

Wczoraj, czyli 7 kwietnia 1960 roku w mieście Columbus w stanie Ohio, mijała rocznica urodzin Jamesa Bustera Douglasa (38-6-1, 25 KO). Człowieka, który 30 lat później zaszokował świat nokautując niepokonanego wówczas Mikea Tysona i zostając mistrzem świata wszechwag.


JENNINGS: PEREZ GROŹNIEJSZY NIŻ SZPILKA

Bryant Jennings (18-0, 10 KO) rozpoczął już przygotowania do zaplanowanej na 24 maja walki z Mikeem Perezem (20-0-1, 12 KO). Amerykanin spodziewa się, że Kubańczyk postawi mu w ringu twardsze warunki niż jego ostatni rywal, Artur Szpilka, którego w styczniu zastopował w dziesiątej rundzie.IKE IBEABUCHI - CO DALEJ?

Ike Ibeabuchi (20-0, 15 KO) to bezsprzecznie jeden z największych, o ile nie największy zmarnowany talent w historii wagi ciężkiej boksu zawodowego. Demony z przeszłości zastopowały prężnie rozwijającą się karierę, podczas gdy stacja HBO szykowała już ogromne pieniądze za jego walkę z Lennoxem Lewisem. Co teraz słychać u "Prezydenta" z Nigerii?


MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI JUNIORÓW I KADETÓW

W niedzielę 6 kwietnia zakończyły się w Poznaniu mistrzostwa Wielkopolski juniorów i kadetów, zorganizowane w nowej sali klubu Baumal Boks Poznań. Wybrano także najlepszych zawodników turnieju oraz trenera. Finały zdominowali zawodnicy z poznańskiego klubu oraz Sparty Złotów.DEVON RZUCA WYZWANIE GUERRERO

Devon Alexander (25-2, 14 KO) dość nieoczekiwanie stracił tytuł mistrza świata IBF już w pierwszej obronie, ale teraz jest gotowy wrócić na ring i udowodnić, że wciąż zalicza się do najlepszych. Na celowniku "Aleksandra Wielkiego" znalazł się Robert Guerrero (31-2-1, 18 KO), który w swoim ostatnim występie przegrał wysoko na punkty z Floydem Mayweatherem (45-0, 26 KO).FOTORELACJA: SPARING FONFARY Z CAMPILLO

Jak już Was informowaliśmy Andrzej Fonfara (25-2, 15 KO) rozpoczął wczoraj sparingi przed zaplanowaną na 24 maja w Montrealu walką z panującym na tronie federacji WBC wagi półciężkiej, Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO). "Polski Książę" sparował wczoraj sześć rund, między innymi z dawnym rywalem i mistrzem świata, Gabrielem Campillo (22-6-1, 9 KO). Przedstawiamy Wam fotorelację z tego treningu.


ALVAREZ WRACA 12 LIPCA, CHCE WALKI Z LARĄ

Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) poinformował, że wróci na ring 12 lipca na gali w MGM Grand w Las Vegas. Pod uwagę branych jest kilku rywali, ale Canelo nie ukrywa, że liczy na starcie z Erislandym Larą (19-1-2, 12 KO). Jego obóz negocjuje już warunki kontraktu z Kubańczykiem.


BRADLEY: TO NIE POTRWA 12 RUND

Rok i 10 miesięcy temu na ringu w Las Vegas Timothy Bradley (31-0, 12 KO) pokonał Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO) po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów. W sobotę będzie próbował udowodnić, że rzeczywiście jest lepszym pięściarzem od Filipińczyka.


JACKIEWICZ: NA PUNKTY SZEREMETA ZE MNĄ NIE WYGRA

- Nie jestem zarozumiały, tylko znam swoją wartość, dlatego twierdzę, że Kamil Szeremeta nie ma ze mną szans wygrać na punkty - mówi jeden z najlepszych polskich bokserów ostatnich lat Rafał Jackiewicz przed galą Wojak Boxing Night 26 kwietnia w Legionowie. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.
MUNDINE: WSZYSTKO ROBIĘ NIECO LEPIEJ OD CLOTTEYA

Anthony Mundine (46-5, 27 KO) i Joshua Clottey (37-4, 22 KO) bez trudu zmieścili się w limicie kategorii junior średniej i jutro w australijskim Newcastle zaboksują o należący do tego pierwszego pas WBA International. Blisko 39-letni "The Man" wierzy, że pobicie byłego mistrza świata niższej kategorii przybliży go do walk z takimi nazwiskami jak Cotto, Canelo i Mayweather.POWIETKIN NIE CHCE WALKI Z ORTIZEM

Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o tym, że federacja WBA wyznaczyła Aleksandra Powietkina (26-1, 18 KO) oraz Luisa Ortiza (21-0, 18 KO) do walki o wakujący tytuł mistrza świata w wersji Regular, nazywany czasem prześmiewczo "pasem wicemistrzowskim". Teraz już wiadomo, że do tej potyczki nie dojdzie.


NORBERT DĄBROWSKI PO PRZEGRANEJ Z MARKIEM MATYJĄ

Na gali w Arłamowie Norbert Dąbrowski (14-2, 6 KO) poniósł drugą w karierze porażkę. Tym razem "Noras" przegrał po zaciętym sześciorundowym boju z Markiem Matyją (5-0, 2 KO). Powrót Dąbrowskiego już za kilka tygodni, bo wszystko wskazuje, że zobaczymy go w ringu 10 maja na gali w Brodnicy.WOKÓŁ WALKI KLICZKO vs LEAPAI

Coraz mniej czasu pozostało do walki Władimira Kliczki (61-3, 51 KO) z Alexem Leapai (30-4-3, 24 KO). Panowie skrzyżują rękawice 26 kwietnia na ringu w Oberhausen, ale wygląda na to, że ich potyczka nie zostanie pokazana na żywo w żadnej stacji w USA.