SAUERLAND: ZEUGE GOTOWY NA STIEGLITZA

Kalle Sauerland bardzo wysoko ocenia umiejętności Tyrona Zeuge (13-0, 7 KO), który podczas wczorajszej gali w Rostocku wygrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie z Gheorghe Sabau (10-1, 6 KO). Zdaniem promotora 21-letni Niemiec już teraz mógłby walczyć ze znacznie bardziej doświadczonym Robertem Stieglitzem (46-4, 26 KO).

- Bez zastanowienia wziąłbym taką walkę. Moglibyśmy zrobić z tego eliminator do pasa WBO – powiedział Sauerland.

Stieglitz dwukrotnie posiadał tytuł wspomnianej federacji. Zeuge z kolei od stycznia dzierży jego młodzieżową wersję. Jako że jednak nie zaistniał jeszcze na dużej scenie oraz w czołówce rankingu, realizacja planu proponowanego przez Sauerlanda wydaje się obecnie mało prawdopodobna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzych
Data: 06-04-2014 12:20:38 
Zeuge jest bardzo dobry. Do tego jakoś udało mu się uniknąć niemieckiej szkoły boksu i nie jest okrutnym drewnem. Na prawdę fajnie się go ogląda. Oby tylko go poprowadzili w dobry sposób, a nie Stieglitz w 14. walce nie mając doświadczenia nawet na średnim poziomie.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 06-04-2014 12:27:21 
No tak, a jakby Sztiglitz wygrał walczył by z Abrahamem o mistrza?
 Autor komentarza: adolfinio
Data: 06-04-2014 14:32:01 
Z tymi zachwytami to bym nie przesadzał. Zawodnik owszem jest dobry, tyle że przeciwnik był, delikatnie rzecz ujmując, kiepski. Zeuge jest młody i widać, że fizycznie ma jeszcze sporo do zrobienia. Po sylwetce widać że ma spore rezerwy wagowe. W młodym wieku powinien walczyć w wadze średniej. W każdym razie ma chłopak potencjał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.