Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-02

 
FONFARA BĘDZIE SPAROWAŁ Z CAMPILLO I CAPARELLO

Były mistrz świata i niedawny rywal Gabriel Campillo (22-6-1, 9 KO) oraz Blake Caparello (19-0-1, 6 KO) będą sparingpartnerami Andrzeja Fonfary (25-2, 15 KO) przed jego walką o tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze półciężkiej. 24 maja na gali w Montrealu "Polski Książę" zmierzy się z kanadyjskim "Supermanem" - Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO).


ALVARADO: ZAKOŃCZĘ KARIERĘ MARQUEZA

Mike Alvarado (34-2, 23 KO) w ostatnich trzech walkach zanotował dwie porażki, ale 17 maja na ringu w Inglewood stanie przed szansą powrotu na sam szczyt, bo tego dnia na jego drodze stanie wielki Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO). Amerykanin zapowiada buńczucznie, że zakończy wspaniałą i długą karierę meksykańskiej legendy.MOLINA: MAM WIELE DO UDOWODNIENIA

O ile trudno dopatrywać się pokory w fajnym, wystrzałowym i bogatym Adrienie Bronererze (27-1, 22 KO), o tyle nie sposób jej nie zauważyć u jego najbliższego rywala Carlosa Moliny (17-1-1, 7 KO). 28-letni pięściarz jest wdzięczny za szansę walki na gali Mayweather-Maidana i ma nadzieję, że jego ciężka praca zaprocentuje w ringu.
BRANDON RIOS SPARUJE Z PÓŁCIĘŻKIM

Brandon Rios (31-2-1, 23 KO) nie ma jeszcze zakontraktowanej kolejnej walki, ale Bam Bam nie marnuje czasu na sali treningowej. Podczas jednego ze sparingów miał się okazję zmierzyć z rywalem boksującym w wadze półciężkiej  a więc o cztery kategorie wyżej od niego.


DIAZ: WSZYSTKO MA SWÓJ KONIEC, KARIERA PACQUIAO TEŻ

Joel Diaz jest zdania, że wszystko ma swój koniec, a wspaniała kariera Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO) nie jest wyjątkiem od reguły. Trener Tima Bradleya (31-0, 12 KO) jest przekonany, że obecnie filipiński gwiazdor ma już niewiele wspólnego z tajfunem, który przed wielu laty zmiatał z ringu takie sławy jak De La Hoya, Cotto, Barrera, Morales i Hatton.


BUGAJ: STĘSKNIŁEM SIĘ ZA BOKSEM

Prawie 9 lat - tyle trwał rozbrat z boksem niegdyś zaliczanego do krajowej czołówki Romana Bugaja. Na Wojak Boxing Night 26 kwietnia w Legionowie spotka się w wadze ciężkiej z Patrykiem Kowollem. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.
TETTEH DLA MURRAYA

Martin Murray (26-1-1, 11 KO) po związaniu się kontraktem z nowym promotorem - grupą Golden Gloves Promotion, kolejny pojedynek stoczy 23 kwietnia w RPA. Teraz poznał nazwisko rywala.


KTO NASTĘPNY DLA QUILLINA?

Peter Quillin (30-0, 22 KO) co prawda uważany jest powszechnie za bardzo mocnego mistrza, ale wciąż jeszcze czeka na te wielkie walki. Popularny "Kid Chocolate" do trzeciej obrony pasa WBO wagi średniej podejdzie 19 kwietnia, mając za pretendenta Lukasa Konecnego (50-4, 23 KO), ale szefowie stacji Showtime już szukają dla niego kolejnego rywala, bo mało kto poważnie traktuje ewentualne szanse bojowego Czecha.


BRAHMER I MACCARINELLI WIERZĄ W MOC SWOICH CIOSÓW

Już w sobotę na ringu w Rostock Jurgen Brahmer (42-2, 31 KO) stoczy walkę w obronie pasa WBA Regular wagi półciężkiej. Na jego drodze stanie dawny champion wyższej dywizji, mocno bijący Enzo Maccarinelli (38-6, 30 KO). Dziś panowie spotkali się na ostatniej konferencji prasowej promującej to wydarzenie.ZIMNOCH: CELEM JEST MISTRZOSTWO

Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO) powoli dochodzi do siebie po kontuzji, ale wiemy już, że planowany na maj ringowy powrót nieco się opóźni. Niepokonany polski pięściarz zdradził nam, że nie zamierza brać więcej walk na przetarcie i w najbliższym pojedynku chciałby zaboksować na dłuższym dystansie z niezłym rywalem, by po zwycięstwie pojawić się w jednym z prestiżowych rankingów.ORTIZ NIE OBAWIA SIĘ BARRETTA

- Mój rywal to przede wszystkim ogromne doświadczenie, ale na tym etapie trzeba pokonywać takich zawodników, byłych mistrzów i piąć się wciąż w górę - uważa Luis Ortiz (20-0, 17 KO), który już jutro skrzyżuje rękawice z niedawnym sparingpartnerem Tomka Adamka, Monte Barrettem (35-10-2, 20 KO).BRONER NIE NABRAŁ POKORY

Adrien Broner (27-1, 22 KO) rozczarowuje kibiców, którzy liczyli na to, że porażka z rąk Marcosa Maidany (35-3, 31 KO) czegoś go nauczyła. Młody gwiazdor sam przyznaje, że nic się nie zmienia, a on dalej jest tym samym zawodnikiem i człowiekiem. 3 maja "The Problem" wraca na ring na gali Floyda Mayweathera (45-0, 26 KO), a jego rywalem będzie Carlos Molina (17-1-1, 7 KO).