DUVA: PASCAL TO ATRAKCYJNY RYWAL DLA KOWALIOWA

Promotorka Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) Kathy Duva wciąż liczy na to, że uda się doprowadzić do walki z Adonisem Stevensonem (23-1, 20 KO), ale szuka już także alternatywnych rywali dla Rosjanina. Jednym z nich jest rodak „Supermana” Jean Pascal (29-2-1, 17 KO).

- Ta walka ma sens. Cały czas przyglądamy się sprawie ze Stevensonem i nie można mówić, że na pewno do takiej potyczki nie dojdzie. Sprawdzamy jednak też inne opcje. Pascal to bez wątpienia atrakcyjny oponent, pięściarz dobrze znany kibicom, mający za sobą walki z najlepszymi. Bierzemy pod uwagę taki pojedynek – stwierdziła Duva.

Pascal, który ma na koncie między innymi wygraną z Aleksym Kuziemskim, po raz ostatni boksował w styczniu, pokonując na dystansie dwunastu rund na punkty Luciana Bute. Kowaliow z kolei w miniony weekend znokautował w siódmym starciu Cedrica Agnewa.

Walka Rosjanina z Kanadyjczykiem mogłaby się odbyć w drugiej połowie bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-04-2014 14:44:38 
Jak Pascal przedłuży kontrakt z Michelem , to Duva będzie mogła sobie co najwyżej zorganizować pizzę na noc
 Autor komentarza: milek762
Data: 02-04-2014 18:48:58 
Kovalev swietny figter zasługuję na wiekszą kase za swoje walki a Psacal niezły rywal pamietam że mimo że przegrał 2 razy potrafił posłać na deski Samego Hopkinsa
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 02-04-2014 19:47:27 
Duva dalej marzy...

Jean Pascal to już uznana marka w tym biznesie, która za drobne do ringu nie wychodzi. By wspomnieć tylko, że za ostatnią walkę z Bute obaj zarobili po 2 bańki zielonych.

Tymczasem co się dowiadujemy z nieoficjalnych informacji? Że Stevenson za walkę z Fonfarą dostanie więcej niż oferowano mu za walkę unifikacyjną z Kowaliewem!

A ile Stevenson może zarobić za walkę z Fonfarą? Myślę, że nie więcej jak 1-1,5 mln $. Weźmy pod uwagę także fakt, że Stevenson ma tytuł mistrzowski, a Pascal nie ma żadnego paska co automatycznie odbiłoby się na jego gaży za walkę z Ruskim. Za walkę z kacapem, który nie generuje wielkich pieniędzy podkreślmy to!

Według mnie już za niedługo Pascal przejdzie do SHO, odnawiając wcześniej kontrakt z Yvonem Michelem. Przypuszczam, że również Al Haymon zainteresuje się Kanadyjczykiem. Wszak Pascal wciąż ma dopiero tylko 31 lat i wyrobioną już, uznaną markę w tym biznesie.

A problemem Kowaliewa jest to, że jest mało medialny, ma małą bazę kibiców i słabego promotora, który nie jest w stanie zorganizować mu walki za wielkie pieniądze.
 Autor komentarza: canuck
Data: 02-04-2014 23:57:13 
@Lukaszz: Ja mysle, ze Stevenson moze dostac duzo wiecej za Fonfare nie piszesz. I to wcale nie dlatego, ze Fonfara jest jakims wyjatkowym przeciwnikiem. To by byla czesc jesgo pakietu na kilka walk!

Wydaje mi sie, ze SHO przyjelo taktyke biznesowa polegajaca na tym, aby wykupic najbardziej ekscytujacych bokserow, podpisac z nimi kontrakty na kilka walk, a pozniej "skladac" razem ich walki tak, aby sie jak nalepiej sprzedawaly na kanalach sportowych oraz PPV. No i oczywiscie w miedzyczasie zarobic dla SHO duze pieniadze.

Obserwujmy dalej co sie stanie w biznesie bokserskiem, ale wiemy juz kim sa najbardziej atrakcyjni medialnie bokserzy: Mayweather, Stevenson, Pacman, GGG, Provodnikov, Kovalev, Canelo, Thurman, Pascal, Stiverne, Cotto, itd. Zobaczymy kogo SHO bedzie chcialo zakontraktowac nastepnego!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.